Pártkatonák lesznek a közigazgatási bíróságokban, akik majd eltitkolják a közérdekű adatokat és betiltják a tüntetéseket? A miniszter fog kézivezérelni, ehhez képest az OBH-elnök Handó Tünde kismiska? Most lett vége végleg a jogállamnak? A múlt héten nem csak a rabszolgatörvényt fogadták el a parlamentben, hanem a közigazgatási bíróságok felállításáról szóló törvényt is. Kell-e tőle félni, és eléggé félünk-e tőle már most? Az Azonnali elmagyarázza!
Olaszország ketté, Románia három részre szakadt, bezzeg Magyarország egységes. Legalábbis, ha az európai pártcsaládok támogatottságát nézzük. Mutatunk egy izgalmas infografikát!
Hétfőn este több ezer ember tüntetett az MTVA Kunigunda utcai székházánál a rabszolgatörvény, a közigazgatási bíróságokról szóló törvény és a propaganda ellen. A tömeg egy része több kormánypárti médium székházánál is felolvasta a tüntetők öt pontját, amit vasárnap este óta nem mernek felolvasni a köztévében.
Hadházy Ákos és Szél Bernadett ma mártírok lettek. Erőszakkal kidobták őket biztonsági őrök az MTVA székházából, pedig korábban ők maguk engedték be őket. De hova és mikor mehetnek be csak úgy a parlamenti képviselők, és ha tényleg csinálhatnak ilyet, akkor eddig miért nem nyomtak ilyen akciókat? Meddig kéne elmenniük ahhoz, hogy jogszerűen ki lehessen dobni őket? Ki jelentsen fel kit?
Orbánék már a látszatra sem figyelnek, mondta az MTVA épületében Kunhalmi Ágnes az Azonnalinak Hadházy Ákos kidobására utalva. A szocialista politikustól megtudtuk: addig tartanak ki a közmédia székházában, amíg ki nem teszik őket onnan.
A fehér sapka lesz a magyar sárga mellény? Kinek üzentek még Orbánon kívül a transzparenseken? Ki tud a legőszintébben trollkodni egy gázmaszkkal? Ez is kiderül az Azonnali vasárnapi tüntetésen készült fotóriportjából.