Fidesz
Ésik Sándor
Tüntetések: többre és másra van szükség!

A tüntetést nem követi cselekvés. Ez a cselekvés lehet tényleges vagy szimbolikus. Nem kezdjük el a ruhánkon viselni, a Facebookra kitenni, hogy mi egyetértünk valamiben, akarunk valamit. Pedig nem volt régen 2002 és a kokárdát hordó fideszesek.

Kardos Gábor
Hogyan tudjuk megregulázni a Kövéreket?

Kövér bírságol? Na bumm! Adjunk össze prémiumot a parlamenti rendbontóknak! Ez lehetne a demokráciavédelmi alap!

Thürmer Gyula az Azonnalinak: A munkás harcát nem veheti át a Munkáspárt
Thürmer Gyula az Azonnalinak: A munkás harcát nem veheti át a Munkáspárt

Vajon mit szól a rabszolgatörvényhez a nevében a munkásokat képviselni hivatott, de a Fidesszel is elég jóban lévő Munkáspárt? Kimennek-e tüntetni a rabszolgatörvény ellen, és mit szólnak hozzá, hogy a liberális pártok is ezt teszik? Az Azonnali e-mailben kérdezte Thürmer Gyulát, a Munkáspárt elnökét.

Ésik Sándor
Miért tévút a rendőröket dobálni?

A rendőr a parlament lépcsőjén nem Orbán Viktort védi, hanem a közrendet. Az nem jut eszébe senkinek, hogy ugyanezek a rendőrök majd holnap-holnapután iskolák, bevásárlóközpontok, pályaudvarok környékén fognak járőrözni? Ugyanúgy a közrendet fogják fenntartani, mint tegnap este.

Hét kérdése: szimpatikusabb lett-e bármelyik párt a blokád és a tüntetések óta?
Hét kérdése: szimpatikusabb lett-e bármelyik párt a blokád és a tüntetések óta?

Parlamenti blokád, tüntetések, füstbomba, cetliszórás, himnusz, sorosozás: a pártok a rabszolgatörvény kapcsán kihozták egymásból a maximumot. De lett-e ettől szimpatikusabb bármelyikük is? Ez a hét kérdése!

Ki mekkorát hazudik a rabszolgatörvényről?
Ki mekkorát hazudik a rabszolgatörvényről?

Miről szól valójában a rabszolgatörvény? Ki nem fizetett, kényszerített túlórákról és hatnapos munkahétről, ami ellen az ellenzék tiltakozik? Vagy tényleg csak arról van szó, amit a Fidesz állít, hogy végre annyit kereshetnek a túlórázással a dolgozók, amennyit nem szégyellnek? Elmagyarázzuk, ki hogyan ferdíti a túlóratörvényt, és mi az igazság!

Fekő Ádám
Legyen végre az ország azoké, akik nem szeretnek dolgozni!

A rabszolgatörvény kommunikációja már csak egy lépésre van a Kádár-korszak jó hangulatú munkaversenyeitől. Az őrült dolgozni akarásról persze könnyebb legendázni, mint rendes fizetést adni.

Böcskei Balázs
Rabszolgák, ne rabszolgáljatok! Képviselők, meg ne álljatok!

Ami szerdán volt az utcán, olyat már láttunk, de ami a parlamenti padsorokban történt, olyat még nem. Mi van, ha ez kellett ahhoz, hogy valami történjen majd jóval később?

Ésik Sándor
A nap eredménye: a Fidesz az ellenzékkel vitázik, még ha csak mémben is

A mai nap nem győzelem az ellenzék számára, hanem egy olyan hétköznap, amilyen hétköznapokat kell csinálni egy magát komolyan vevő ellenzéknek.

És a képviselők mennyit túlóráznak? A pénz legalább jó érte?
És a képviselők mennyit túlóráznak? A pénz legalább jó érte?

A KDNP-s Hollik István annyi pénzt kap, amennyi jár neki, a fideszes Kerényi János szerint nagyon jó a munkavállalók helyzete, a szocialista Hiller István túlfizetettnek érzi magát. Abban minden politikus megegyezett, hogy nagyon sokat dolgoznak.

117 118 119 120 121