Vajon mit szól a rabszolgatörvényhez a nevében a munkásokat képviselni hivatott, de a Fidesszel is elég jóban lévő Munkáspárt? Kimennek-e tüntetni a rabszolgatörvény ellen, és mit szólnak hozzá, hogy a liberális pártok is ezt teszik? Az Azonnali e-mailben kérdezte Thürmer Gyulát, a Munkáspárt elnökét.
Parlamenti blokád, tüntetések, füstbomba, cetliszórás, himnusz, sorosozás: a pártok a rabszolgatörvény kapcsán kihozták egymásból a maximumot. De lett-e ettől szimpatikusabb bármelyikük is? Ez a hét kérdése!
Miről szól valójában a rabszolgatörvény? Ki nem fizetett, kényszerített túlórákról és hatnapos munkahétről, ami ellen az ellenzék tiltakozik? Vagy tényleg csak arról van szó, amit a Fidesz állít, hogy végre annyit kereshetnek a túlórázással a dolgozók, amennyit nem szégyellnek? Elmagyarázzuk, ki hogyan ferdíti a túlóratörvényt, és mi az igazság!
A KDNP-s Hollik István annyi pénzt kap, amennyi jár neki, a fideszes Kerényi János szerint nagyon jó a munkavállalók helyzete, a szocialista Hiller István túlfizetettnek érzi magát. Abban minden politikus megegyezett, hogy nagyon sokat dolgoznak.