Noha az európai sajtó jelentős részét bejárta hír, hogy Matteo Salvini elindulna a szélsőjobboldali pártok közös jelöltjeként az Európai Bizottság elnöki posztjáért, a Repubblicának adott interjúban az olasz belügyminiszter egyáltalán nem ennyire egyértelmű. Annál egyértelműbben vall szerelmet Moszkvának.
Ha az LMP-vel meg tudunk állapodni legalább egy pár körzetben, akkor a kétharmad megelőzhető lett volna. De Vona Gábor és Szabó Gábor pártigazgató számára semmilyen B-forgatókönyv nem volt, csak a győzelem járt a szemük előtt – mondja Szávay István az Azonnalinak. A jobbikos parlamenti képviselő az önkritikán túl azt is elmondja, árulónak tartja-e Volner Jánost, ő kilép-e a pártból, és miért hívják a barátai Pumpinak. Nagyon nagyinterjú!
A kormánypárti médiumok ezentúl csak és kizárólag „rágalominfókon” kérdezhetnek rá a Jobbikkal kapcsolatos „aljas hazugságokra”. Szerinted jó ötlet? Szavazz!
Mivel a kormány határozottan cáfolta, hogy Orbán Viktor lányát hozta volna haza egy honvédségi repülő Ciprusról, ismét felhívtuk Demeter Mártát, aki erről tett fel kérdést a honvédelmi miniszternek. Az LMP női társelnökségére aspiráló politikustól megkérdeztük azt is, hogy még mindig alkalmasnak tartja-e magát a feladatra.
Mindenki számára fontos munkát végzett ma a magyar Országgyűlés. Elfogadták a papíron a Sargentini-jelentésről, gyakorlatilag a migránsokról szóló határozatot.
Nem jönnek az uniós pénzek, ezért a kétfarkúak a kormánynak is lehetővé tennék, hogy pályázhasson a viccpártnak járó állami támogatásra.
Köszönetként a székelyek 1848-as kiállásért, október 16-át a magyar-székely összetartozás napjává tenné a jobbikos Szávay István.
Vajon miért szeretik annyira az AfD-ben a magyar miniszterelnököt? El tudnának képzelni a Fidesszel közös EP-frakciót? Miért kéne a CSU helyett inkább az AfD-vel szövetkeznie Orbánéknak? Martin Sichertet, az AfD bajorországi elnökét kérdezte az Azonnali mindezekről, aki pártjának a vasárnapi bajor tartományi választáson elért eredményét is értékelte.
Komoly konfliktusokat eredményez, ha valaki az ellenzéki oldalon fel meri vetni, hogy Orbán Viktortól kéne tanulni, vagy hogy nem szégyen valamiben egyetérteni a Fidesszel. De miért szül ez olyan nagy indulatokat? Miért utasítja el az ellenzéki mainstream csípőből az ilyen javaslatokat?
Be kell fogni az orrunkat és igennel szavazni a Fidesz Sargentini-jelentést elítélő határozatára – mondta a Jobbik frakciójából kilépett Apáti István az Azonnalinak, aki szerint csak így lehet elkerülni a kormány által állított kommunikációs csapdát. A Jobbik jelen állás szerint tartózkodni fog a jövő heti szavazáson.