Tartalom nélkülinek tartja a DK a székely-magyar összetartozás napját, mert nincs neki tartalma. De állítják: a határon túli magyarok sorsát ők is szívükön viselik.
A Fidesz-KDNP is támogatja Szávay István javaslatát arról, hogy október 16-a a székely-magyar összetartozás napja legyen.
Budai Gyula váltotta a törvényalkotási bizottságban Selmeczi Gabriellát, aki nem túl sokszor bukkant fel annak ülésein. Selmeczi egyébként a népjóléti bizottság alelnöke is, amiért magasabb fizetés jár neki, de eddig ezt a bizottságot sem látogatta túl sűrűn.
Más képviselőkkel ellentétben még hivatalos e-mail címet sem lehet találni a mai napig a kormánypárt némájaként elhíresült Bíró Márkhoz a parlament oldalán, aki mellesleg több mint havi bruttó egymilliós, közpénzből fizetett fizetést visz haza.
Lírai szövegben ment neki a hetes cikkes szavazás kapcsán volt pártjának, az európai zöldeknek, Frans Timmermansnak és Judith Sargentininek az LMP-ből kilépett EP-képviselő, Meszerics Tamás.
Lakossági fórum-sorozatba kezdenek vezető kormánypárti politikusok, hogy a jövő tavaszi EP-választásig is életben tartsák táboruk lelkesedését, Budapesten Gulyás Gergely kezdte a sort. Ki az a Sargentini? Nem kellene-e emlékmű a „bevándoroltatottak” áldozatainak? Ezeket is kérdezték a Soros helyett inkább Macronról beszélő minisztertől a fórumon.
Meglepően lelkiismeretes választ adott egy fideszes képviselő az Azonnalinak arra a kérdésre: dohányzik-e. Font Sándortól nemcsak azt tudtuk meg, mi az a „grázsozás” vagy hogy melyik cigimárkák voltak a legmenőbbek anno, de azt is, hogy mit neveznek „indián átoknak”.