Amíg a magyar miniszterelnök brüsszeli zsoldosokat eljövetelét féli, addig az ellenzék kivételesen valamiben egyetért: jó húzás lehet a Frontex erősítését célzó mostani uniós javaslat, Magyarország szuverenitását pedig nem veszélyeztetné, hiszen csak tagállami felügyelet mellett dolgozhatnának az uniós határőrök.
Orbán Brüsszelt antiszemitázza a Sargentini-jelentés kapcsán. De miért? Új habonyi stratégia van? Orbán Viktor a következő európai parlamenti ülésre már kaftánban és prémkalapban fog elmenni? Ha volt ő már polgári úrigyereknek, szocialista melósnak, elhízott házmesternek öltöztetve, miért ne lehetne a jövőben haszid is akár?
Néhány száz tüntetőt sikerült csak a DK-nak kedden mobilizálnia az elvileg kormánydöntésre hivatott demonstráción. Az Azonnali ezért arra volt kíváncsiak, miért voltak ilyen kevesen, és lesznek-e még vajon tömegtüntetésnyien a héten?
Pályázatot hirdetünk: mi kerüljön a Sargentini-jelentést leleplező kormányzati hirdetésekre? Rajzold meg, és küldd el nekünk csütörtökig!
A német néppártiak soha nem kritizálták Magyarországot a határok védelme miatt, sőt, kifejezetten nagyra értékelik a magyar kormány erőfeszítéseit – írta az Azonnalinak a CDU/CSU EP-delegációvezetője. Az egyetemi autonómia megsértését és a civil szervezetek korlátozását viszont nem fogadják el, ezért szavazták meg közülük sokan a Sargentini-jelentést, amely valóban inkább egy kampánydokumentumra hasonlít, semmint józan helyzetértékelésre – közölte Daniel Caspary.
Az EU azért nem tesz semmit az őshonos kisebbségekért, mert ők nincsenek az utcán, és nem pufogtatnak fegyvereket. Nyugaton meg mindenki a bevándorlókra gondol, amikor a kisebbségek szóba kerülnek – mondja az Azonnalinak Vincze Loránt, a Minority Safepacket kezdeményező FUEN elnöke, aki a szuverenista EP-frakcióktól számít a kisebbségek támogatására. Szerinte a romák nem férnek bele a klasszikus kisebbségvédelembe, mert más problémáik vannak. Nagyinterjúnkból az is kiderül: Vincze szívesen rajta lenne az RMDSZ 2019-es EP-listáján.
Hosszadalmas munkával, vagy Gyurcsánnyal tüntetve fogják megbuktatni a kormányt? És vajon a fideszesek gratuláltak-e már Orbán Viktornak az újabb kétharmadhoz? Az Azonnali az őszi parlamenti szezon első napján kérdezte a képviselőket.
A műfaj kedvelői számára jó hír lehet, hogy a mai nappal kezdetét veszi az őszi parlamenti ciklus. Avagy ismét egy kupacon lesznek a telefonálást szimuláló, gyorsléptű politikusok – akik többsége persze preventív jelleggel inkább jó messzire elkerüli azt a nyúlfarknyi részt a parlamentben, ahol még forgathat a sajtó. Az Azonnali összefoglalta, mi minden történt eddig, és mi várható ősszel.
Az utcán döntené meg az Orbán-kormányt Gyurcsány Ferenc, aki bejelentette: keddtől utcára viszi az ellenzéket. Fotók az EU-párti tüntetésről!