Vágó Gábor LMP-s politikus is feltűnt az ismét bevallottan kormánypárti Hír TV Szabadfogás című műsorában. Az Azonnali chatinterjúban tudakolta meg, mégis miért tesz ilyet egy rendszerkritikus aktivista.
A Fidesz bizottságban vizsgáltatná ki a Migration Aid párttá alakulását. A szervezetet vezető Siewert András sok sikert kíván ehhez.
Több mindenben értett egyet, mint amiben nem Vona Gábor és Keresztes László Lóránt a Lehet Más a Jövő szabadegyetemén tartott vitáján. Az öncélú ellenzéksiratást például mindketten abbahagynák, de abban már nem álltak azonos oldalon, hogy le lehet-e váltani a Fideszt választáson, és le lehet-e nyomni a kormánypártot a migráció tematikájában. Vona még egy Trónok harcás hasonlatot is bedobott jelenlegi magyar állapotokra vonatkoztatva.
Az Európai Unió mi magunk vagyunk. Számos európai ügy, ami minket is érint, túlmutat a tagállami határokon és pártokon. A konzervativizmus, a liberalizmus vagy a szociáldemokrácia rég meg van már haladva. Föderáció, nemzetállam, bérunió, status quo – ma ezek a fő lehetőségek, és mindegyik társítható egy-egy karizmatikus politikussal. Az Azonnali megmutatja, milyen lenne egy EP-választás, ahol a lényegről lenne szó.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke nem akar más pártok imidzsépítéséhez asszisztálni, többek között ezért nem támogatták az USR, a román Momentum kezdeményezését arról, hogy büntetett előéletűek ne viselhessenek köztisztséget. Az Azonnalinak azt is elmondja, Orbán Viktorral általában az Erdélybe érkező pénzről beszélget, ráadásul gyakrabban, mint a román miniszterelnökkel, akinek a kormányát az RMDSZ kívülről támogatja. Nagyinterjú!