A Nógrád megye 1. számú választókerületében LMP-s színekben induló Dömsödi Gábor szerint a független polgármesterek csak azért jelentették ki közös nyilatkozatban, hogy a fideszes jelöltet támogatják, mert alá kellett írniuk ezt a „hűbéri esküt”. Az egykori tévés műsorvezető ezt onnan tudja, hogy már több polgármester is felhívta őt, hogy bocsánatot kérjen emiatt. Dömsödi tett még pár megjegyzést az országos politikára is.
Végigjártuk a pártokat a Fideszből kiábrándult Szilágyi Bencével, hogy megtudja: melyik párt passzol hozzá legjobban. Az utolsó részben értékelünk. Ki az, aki jobb lenne porszívóügynöknek, mint politikusnak? Melyik pártnál volt a legjobb buli forgatni? És az is kiderül, hogy kinek sikerült őt meggyőznie, melyik pártra adja a voksát április 8-án.
Hihetetlen sztorit osztott meg az Azonnalival kelet-magyarországi forrásunk. Szép nagy buszokkal hordják a kárpátaljai falvak lakóit a konzulátusokra, hogy le tudjanak szavazni. Hogy megköszönhessék a Fidesznek a támogatásokat, mondják. Mindezt kiállításlátogatásnak álcázzák.
Már kedden megtartotta kampányzáróját Gulyás Gergely és Varga Mihály, legalábbis az alapján, amit a Fidesz frakcióvezetője kiírt a Facebookra.
Nógrád megye 1. számú választókerületéhez 47 település tartozik, közülük most 41 polgármestere közös nyilatkozatban állt be a fideszes képviselőjelölt mögé. A 41-ből egyébként 31-et papíron függetlenként választottak meg.
Egy LMP-s és egy jobbikos fórumot is próbáltak egymás után megtrollkodni a fideszesek Nógrád megyében. Nagyon máshogy sült el a kettő. Találkoztunk értelmes vitára képes helyi fideszessel, de nem maradhatott el a Vona Gábor beszéde alatti allahozás sem.
Négy fideszes EP-képviselőt is megkeresett a német közszolgálati Deutschlandfunk, hogy meséljék el, miben áll Budapest vitája Brüsszellel. Egyikőjük sem akart találkozni az újságíróval.
Michael Gahler nagyon felhúzta magát Magyarország Ukrajna-politikáján, és Orbán Putyinnal való közös fotózkodásán. De még ezzel együtt is jobbnak tartja a lengyel PiS-elnök Kaczyńskinál Orbánt, mert ő legalább „nem erőszakolta meg a saját alkotmányát”. Az Európai Néppártból egyelőre nem penderítené ki a Fideszt, de ha összeállnának a Jobbikkal, akkor ezt az opciót is meggondolná a Fidesz német testvérpártjában, a CDU-ban politizáló Gahler.