A Fidesz és Orbán Viktor politikájának az elsődleges mozgatórugója az volt, hogy csak úgy kell és szabad cselekedni, hogy annak hozadéka legyen a Fidesz számára. Ez alól az évszázad járványa és a farvizén érkező válság kezelése sem jelenthetett kivételt. Ha Orbán így folytatja, akár még a járványhelyzet nyertese is lehet, pedig szinte minden körülmény ellene szól. Nem csupán az ellenzék hibái, de az orbáni innováció is kell ahhoz, hogy 2021 és aztán 2022 is Orbán Viktor éve legyen a magyar belpolitikában.
A korábbi bizottsági elnök bírálta utódját és kijelentette: lassú és átláthatatlan az EU-s vakcinabeszerzés. Pont ezt mondja a magyar kormány is, amely pár éve még plakátokon támadta Junckert.
Három figyelemreméltó dolog történt az elmúlt hónapokban Orbán körül: mindhárom egyértelmű politikai célt szolgál, de nem abban az offenzív értelemben, amit a Fideszhez szoktunk kötni. A háttérben egy koherens és minden részletre kiterjedő, a hatalom megtartását és megvédését célzó pragmatikus politikus döntései sejlenek fel.
A Fidesz központi e-mailcíme áll az Azonnali videóját ellopó trolloldal mögött, derítette ki a NAV, de azt nem árulja el, próbáltak-e a Fidesznél utánajárni, konkrétan ki a felelős a jogsértésért.
Hiába hív össze az ellenzék rendkívüli ülést a járványkezelésről, a fideszeseket semmi nem kötelezi arra, hogy azon meg is jelenjenek.
Az Elég nevű Facebook-oldal engedélykérés nélkül, a logónkat is kitakarva vett át és töltött fel a Facebookra egy részletet egy videónkból másfél éve. Emiatt büntetőfeljelentést tettünk: most, másfél év elteltével közölte a hatóság, hogy felfüggeszti a nyomozást, mert nem tudta megállapítani, ki áll az oldal mögött. Miközben a végzésben azt is elárulják: azt azért sikerült kideríteni, hogy az oldalhoz társított e-mailcím a kapcsolat@fidesz.hu.