Fidesz
Győrtől akkor miért nem vették el az Audi pénzét? Gödiek a Samsung-ügyről
Győrtől akkor miért nem vették el az Audi pénzét? Gödiek a Samsung-ügyről

A Budapesttől nem messze, a Duna-parton fekvő Göd mostanában azzal került a hírekbe, hogy egyrészt a kormány elveszi a várostól a Samsung-gyár által fizetett iparűzésiadó-bevételt, másrészt komoly konfliktusok bontakoztak ki a momentumos polgármester és helyi DK-s és LMP-s szövetségesei között. Megkérdeztünk néhány gödit, mit szólnak ehhez. Videó.

Techet Péter
A Fidesz Vučićnak örüljön csak, ne Plenkovićnak!

Andrej Plenković biztos győzelme, az újbaloldal történelmi sikere és a liberálisok bejutása Horvátországban még élesebben mutatja, mennyire távol van a szomszédos Szerbia Európától. Magyarország viszont Szerbiához van közel.

Nem volt közös témánk Mészáros Lőrinccel – a horvátországi magyarok vezetője az Azonnalinak
Nem volt közös témánk Mészáros Lőrinccel – a horvátországi magyarok vezetője az Azonnalinak

Jobb lett-e az eszéki foci, mióta Mészáros Lőrinc megvette a csapatot? Miért jobbak a szerb-magyar, mint a horvát-magyar kapcsolatok? Miért vezeti a híresen korrupt zágrábi polgármester parlamenti frakcióját? Segít-e neki a Fidesz a kampányban? Ezekről is beszélt az Azonnalinak Jankovics Róbert, a Horvátországi Magyarok Demokratikus Közössége elnöke, aki akkor is újrázhat parlamenti képviselőként, ha egyetlen magyar voksot kap a vasárnapi horvát választáson. Interjú.

Márki-Zay az Azonnalinak: Nincsenek miniszterelnöki ambícióim, de akit felkérnek, annak indulnia kell
Márki-Zay az Azonnalinak: Nincsenek miniszterelnöki ambícióim, de akit felkérnek, annak indulnia kell

Hódmezővásárhely polgármestere nemrég bejelentette: elindul egy leendő ellenzéki előválasztáson miniszterelnök-jelöltként. Csakhogy erről még kevés a konkrétum: ezért az Azonnali megkereste Márki-Zayt az üggyel kapcsolatban. Miért tartja magát ideálisnak, de nem a legesélyesebbnek? Induljon-e ellene Karácsony Gergely? Jobbról vagy balról kéne leváltani Orbánt?

Trump propagandamédiát faragna a Szabad Európából – de nem ezért baj, hogy visszatér Magyarországra
Trump propagandamédiát faragna a Szabad Európából – de nem ezért baj, hogy visszatér Magyarországra

Majdnem 30 év után indul újra itthon a Szabad Európa Rádió – bár az eredeti céljának eleve nem tudna megfelelni, ezért ha már idehozzák, más formában lenne szükség rá. Mindeközben a már Fox News-zal is elégedetlen Donald Trump a hagyományokkal szakítva házimédiát csinálna a SZER-ből.

Együtt szívatta meg a Fidesz és az ellenzék a gödi momentumos polgármestert
Együtt szívatta meg a Fidesz és az ellenzék a gödi momentumos polgármestert

Sok pontban megnyirbálták a momentumos polgármester jogköreit a Fidesszel együtt szavazva az LMP, a DK és a Jobbik politikusai egy kedd hajnalig tartó testületi ülésen. Balogh Csaba városvezető a képviselőtestületi többség mögött álló „háttérhatalomról”, a mögüle kihátráló DK-s alpolgármester „Momentum-ámokfutásról” beszél. Nem csitulnak a kedélyek Gödön, de hol az igazság? Megkérdeztük az érintetteket.

Vége a parlamenti „vadászszezonnak”. Neked mi volt a kedvenc pillanatod?
Vége a parlamenti „vadászszezonnak”. Neked mi volt a kedvenc pillanatod?

Szeptemberig pihenőre megy a parlament, kell is, mert sok minden történt: összegyűjtöttünk 10+1 emlékezetes pillanatot, te pedig szavazhatsz a kedvencedről!

Brenner Koloman: Nem kívánok beszállni a Gyurcsány-Orbán-csörtébe, ez a Fidesz kicsinyes bosszúja
Brenner Koloman: Nem kívánok beszállni a Gyurcsány-Orbán-csörtébe, ez a Fidesz kicsinyes bosszúja

A német nemzetiségű politikust a Jobbik jelölte az Országgyűlés alelnöki pozíciójára Sneider Tamás utódjaként, de három szavazat hiánya miatt határozatképtelenség miatt hétfőn nem tudták megszavazni. A Jobbik szerint a Fidesz a hibás, a Fidesz szerint Gyurcsányék.

Szabó Szabolcs
Ezért nem küldünk az iskolába gumibotos biztonsági őrt!

Fejlesztőpedagógusokat, pszichológusokat, szociális munkásokat kellene az iskolákba küldeni, nem iskolaőröket, akik már a puszta jelenlétükkel újabb problémákat generálhatnak.

Miért szavaznak a szegények a Fideszre?
Miért szavaznak a szegények a Fideszre?

Mondjuk azért, mert nem érzik, hogy szegényebbek lennének, mint tavaly, vagy mert Orbán Viktor a migránsokkal adott az underclassnak is egy ellenségképet, akit gyűlölhetnek. A frissen létrehozott 21 Kutatóközpont tanulmánya arra is rávilágít, hogy az ellenzék teljesen fordítva ül a lovon.

46 47 48 49 50