Miért megy el valaki civil munkát végezni, hogy aztán pár hónappal később alelnök legyen ugyanott? Mi a legrosszabb abban, ha valaki Fekete-Győr Andrással dolgozik? Ha az exfideszes és exjobbikos Körömi Attila elnökségi tag lehet, Orbán Viktor is beléphet-e a Momentumba 15 év múlva? Balra kellene-e tolni a Momentumot? Fogadna-e arra, hogy megverik a Fideszt? Interjú Orosz Annával, a Momentum új alelnökével!
A fideszes polgármester elbontaná Győr színházát, a városlakók több mint kétharmada azonban ellene van a tervnek. Mennyi alapja van a lebontás mellett szóló érveknek, és mi az oka annak, hogy a városban a jelek szerint még a kormánypárti szavazók is ragaszkodnak az épülethez? A választ arra, hogy minek a szimbólum az ez épület, a történelem adja: ezt az épületet a budapesti pártközponttal szemben, saját pénzükből és verejtékükkel építették fel a győriek, és erre még emlékeznek is.
Az Azonnalinak elmondták, hogy miért meg hogyan, és azt is, hogy még nem igazán tudják, mi lesz az ívek sorsa.
Mi történt nyolc hónap alatt a fővárosban, azon kívül, hogy a Nagykörútra és az Üllői útra festettek két hosszú, sárga vonalat? – kérdezett vissza Tarlós István, mikor felvetettük: hogyhogy nincs elég pénz a Lánchíd felújítására? A MÁV igazgatótanácsába beült volt főpolgármestert kérdeztük a vasúti mellékvonalak megnyirbálásáról is: majdnem otthagyta az interjút, mert szerinte idétlen kérdés, hogy mikor utazott utoljára vonattal.
Vasárnap választ Szerbia, méghozzá úgy, hogy az ellenzék egy része bojkottálja a választást. Megnéztük a mind a kormányon lévő Szerb Haladó Párttal, Vučić elnök pártjával, mind Orbánékkal jó viszonyt ápoló Vajdasági Magyar Szövetség szűk körű, szabadkai kampányrendezvényét, melynek sztárvendége a Fidelitas elnöke volt.
Mitrovits Miklós legújabb könyvében a lengyel-magyar ellenzéki kapcsolatok történetét írta meg. Interjúk, állambiztonsági iratok és a korabeli szamizdatirodalom segítségével tárta fel, hogyan működtek együtt, hogyan inspirálták egymást a két ország ellenzékijei és hogyan élt tovább a lengyel-magyar barátság a keleti blokk szűk levegőjében.
Míg a Fidesznél az a kérdés, szimpatizánsaik hol elbizonytalanodnak, hol felzárkóznak a párthoz, addig az ellenzék „hervadozik”.