Hiába önti az Orbán-kormány a pénzt Erdélybe, a támogatási gyakorlat csak felgyorsítja a magyarok fogyását Romániában – állítja Salat Levente politológus. A kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem oktatója az Azonnalinak elmondta, miért valószínűtlen a székelyföldi autonómia megvalósulása addig, amíg az ott élőket is a magyar, és nem elsősorban a román média fogyasztására ösztönzik Magyarországról. Interjú.
A Freedom House szerint demokráciából hibrid rezsimet csinált Magyarországon az a Fidesz, amely ha felfüggesztve is, de még mindig az Európai Néppárt tagja, úgyhogy megkérdeztük erről a tagpártokat.
A dunaújvárosi jobbikos polgármester pedig attól tart: így akár az ő pénzükből hosszabbíthatják meg a felcsúti kisvasutat.
Egy friss törvényjavaslat szerint az ötmilliárd forintnál nagyobb értékű beruházásokat a sok helyen immár ellenzéki vezetésű önkormányzatoktól a fideszes megyei közgyűlések vehetnék át. Hogyan érintené ez a javaslat Pécset? Elesne-e valamilyen beruházástól a város, és a beruházók szempontjából miért lesz nehéz az új helyzet? Pécs ellenzéki polgármesterét, Péterffy Attilát kérdeztük.
Bár a jókora adósságot örökölt ellenzéki városvezetés tételesen felsorolta, mik azok a tételek, amik a rendkívüli helyzet miatt kiesnek a költségvetésből, a helyi Fidesz szerint ez csak kisiskolás számolgatás.