Fidesz
Gyenge Dániel
Nem mindenki elitista, aki elítéli a populizmust

Még a liberálisok sem, akik felnőttként kezelik az egyént, de azt is tudják, hogy a többségnek nem mindig van igaza, ahogy ezt már a huszadik század is bizonyította.

A különindulás a normális ügymenet – a pécsi LMP-s polgármesterjelölt az Azonnalinak
A különindulás a normális ügymenet – a pécsi LMP-s polgármesterjelölt az Azonnalinak

Mit szól hozzá, hogy az indulásával az LMP-t megint kikiáltják Fidesz-bérencnek? Elfogadna-e tanácsokat a mostani, fideszes polgármestertől? Ki a nagyobb balek, a fideszes jelölt, vagy ő? A közös ellenzéki jelölttel szemben is elinduló LMP-s pécsi polgármesterjelölt, Kóbor József elmondja az Azonnalinak, mi értelme elindulnia. Nagyinterjú.

Tarnay Kristóf Ábel
Nem baj az, ha egy nagy cég kiáll kisebbségek mellett

Sokan és sokszor mondják, hogy a legnagyobb cégek a rendelkezésükre álló publicitást, médiafelületet felhasználhatnák arra, hogy nehéz helyzetben lévő emberek mellett álljanak ki. Tessék, most megteszik.

„A végsőkig kitartok a Fidesz mellett” – mondja a szombathelyi fideszes, aki függetlenként ráindul a Fidesz jelöltjére
„A végsőkig kitartok a Fidesz mellett” – mondja a szombathelyi fideszes, aki függetlenként ráindul a Fidesz jelöltjére

Koczka Tibort fel se akarták rakni a szombathelyi fideszes listára, így a fideszes és az ellenzéki polgármesterjelölt ellen harmadikként elindul ősszel. Megkérdeztük, miért.

Vona Gábor tud jó fideszes polgármestereket, de nem mondja meg, kik azok
Vona Gábor tud jó fideszes polgármestereket, de nem mondja meg, kik azok

Pártmentes önkormányzatokat akar Vona Gábor, de egykori párttársainak, Mirkóczki Ádámnak és Pintér Tamásnak azért drukkol, hogy polgármesterek legyenek. Interjú.

A Coca-Cola annyira védi a melegeket, amennyire a határkerítés a magyar anyákat
A Coca-Cola annyira védi a melegeket, amennyire a határkerítés a magyar anyákat

A Coca-Cola vélhetően felmérte, melyik társadalmi rétegben kell még kampányolnia, és most éppen a melegek jöttek ki. A Coca-Cola ugyanolyan politikai termék, mint a Fidesz. Kár, hogy az előbbinek a magyar ellenzék is bedőlt. Ha a Coca-Colát azért ünnepeljük, mert elad egy jó sztorit a fogyasztóknak, akkor a Fideszt se kritizáljuk máskor ugyanezért!

Mivel reklámozza magát a Coca-Cola melegek helyett?
Mivel reklámozza magát a Coca-Cola melegek helyett?

Az ország egy részénél kiverte a biztosítékot, hogy a szerelem szabadságának fontosságát meleg párokkal üzeni a márka. De mi lett volna a jobb üzenet? Itt a hét kérdése!

A Facebook nem teszi tönkre a demokráciát, csak megmutatja, milyen hülyék vagyunk
A Facebook nem teszi tönkre a demokráciát, csak megmutatja, milyen hülyék vagyunk

Kijött a Cambridge Analytica adatlopási botrányáról egy jó kis dokumentumfilm, ami pont csak azt a kérdést nem teszi fel, hogy miért ne lenne jó a demokráciának, ha mobilizálnak egy csomó szavazót. Vannak-e megfelelő és nem megfelelő választók, és miért aggódunk jobban az amerikai vagy brit demokráciáért, mint a trinidad és tobagóiért vagy a románért? A véleménybuborékok ártanak jobban a demokráciának, vagy pártízezer „hülye” szavazó?

Először szavazatokat, most ingatlanokat vásárolnak a fideszes magyar szervezetnek Horvátországban
Először szavazatokat, most ingatlanokat vásárolnak a fideszes magyar szervezetnek Horvátországban

A Fidesz támogatta Horvátországi Magyarok Demokratikus Közössége (HMDK) Baranyában nagy ingatlanvásárlásba kezdett: a Magyar Házak nagy részét fidesznarancssárgára festik. A HMDK ezzel szó szerint is ki akarja szorítani a területről a rivális magyar pártot. Közben most már bírósági ítélet is kimondja: választási csalással szerezhetett mandátumot a HMDK a zágrábi parlamentben.

Kétszázmillióért szervezi ki a kutatást a Szász Jenőnek gründolt kutatóintézet
Kétszázmillióért szervezi ki a kutatást a Szász Jenőnek gründolt kutatóintézet

Évi több, mint egymilliárd forintból gazdálkodik a Nemzetstratégiai Kutatóintézet: ebből futná saját kutatókra is, azonban a Szász Jenő-féle NSKI százmilliókat költ különböző kutatások kiszervezésére, amint az az intézet 2018-as szerződéseinek az Azonnali birtokába került teljes listájából látszik. Volt, ahol a kutatási pénznek nevezett összegből focipályát újítottak fel, csináltak negyvenmillióért alig használható adatbázist, és felbukkan Kósa Lajos feleségének barátnője is.

85 86 87 88 89