A társadalmi vitát nem bánja Hódmezővásárhely polgármestere, de az Azonnalinak elmondta: szerinte ha valaki a gyerekek testi fenyítéséről vallott nézetei miatt elfordul tőle, az a Fidesz malmára hajtja a vizet.
Az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének többsége viszont igen, így Moszkva újra szavazhat a strasbourgi székhelyű gyűlésben. A szavazati jogok teljes visszaállításával egyébként csak a Fidesz nem értett egyet, a Jobbikos Gyöngyösi Márton és az MSZP-s Gurmai Zita igen. Hogy miért, azt is elmondták az Azonnalinak.
Miért tartották fontosnak, hogy részt vegyenek az előválasztáson? Elhiszik-e az ellenzéki pártoknak, hogy ígéretükhöz híven valóban visszaléptetik a jelöltjeiket a győztes javára? Simán leszavaznának-e az előválasztás győztesére, bárki lesz az? Erről kérdeztük a budapesti előválasztáson szavazókat a Móricz Zsigmond körtéren. Videó.
Pécsen az LMP-t leszámítva az egész ellenzék beállt Péterffy Attila polgármesterjelölt mögé, aki állítja az Azonnalinak: rá tudná venni a DK-t és a Jobbikot, hogy együtt szavazzanak neki a pécsi közgyűlésben, és sajnálja a fideszes Páva Zsolt polgármestert, amiért pártja gyámság alá helyezte. De miből ígér Péterffy olcsóbb tömegközlekedést és élményfürdőt, miközben állami hitellel menekült meg a csődtől a város, és mit tudna tenni az atomtemető ellen? Interjú.
Mi a viszonya a luxusminiszternek a luxushoz? Miért nála a legnehezebb dolgozni? És mit szólt, hogy kétféle plakáton is feltűnt mostanában felesége? Ezekről is megpróbáltunk beszélgetni a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszterrel.
Tíz éve tagja volt az LMP-nek Moldován László, aki kedd este jelentette be: kilép a pártból, mert az önkormányzati választáson Gyurcsány mögé álltak be tulajdonképpen. Szerinte az LMP nem lehet sikeres az óbaloldallal együtt, de anélkül se volt az, így arra jutott: nincs értelme pártpolitizálni. Interjú.
Szerinte ugyanott tartunk, mint tíz éve: a politikát Gyurcsány és Orbán harca uralja. Az LMP kudarca, hogy ezt nem sikerült meghaladni.
A budapesti előválasztási módszer miatt sokaknak már megint úgy érdemes szavazni, hogy a számukra legkedvesebb jelölt helyett egy kicsit kevésbé szimpatikus jelölt mellé húzzák be az X-et, csak azért, hogy a legkevésbé szimpatikus jelöltnek kevesebb esélye legyen nyerni. Ezt a demoralizáló játékot idáig csak a Fidesz játszatta az ellenzéki szavazókkal, most az ellenzék is beállt a sorba.
Gyorsan belépnél az MSZP-be, amíg nem csinálja ki teljesen Gyurcsány Ferenc? Esetleg inkább az új Dobrev Klára akarsz lenni? Vagy szívesen lennél te az utolsó, aki lekapcsolja a villanyt az LMP-ben? Talán rájöttél, hogy csak akkor leszel valaha államtitkár, ha belépsz a Fideszbe vagy a KDNP-be? Az Azonnali kisokosa segít, hogyan csináld!