Töméntelen mennyiségű pénzt nyomnak a hivatalos és nemhivatalos kormánypropagandába, de úgy tűnik, így sem sikerült használható anyagot szállítaniuk Úzvölgyéből. A fideszes ELÉG nevű facebookos propagandaoldal még a logónkat is eltüntette az úzvölgyi veteránnal készült interjúnkról, amelynek egy részét jogellenesen terjeszti a Facebookon. A válaszuk a reklamációnkra: tényleg loptak, de ez nemzeti ügy, úgyhogy nem veszik le. Egy tipikus NER-sztori!
A magyar sajtó készpénznek vette, az Azonnali utánajárt.
Hozzányúl a médiaszolgáltatással kapcsolatos törvényekhez a Fidesz. Maximalizálnák a híradók hosszát, több bulvártartalmat engednének bennük közölni, de nagyvonalúbban kezelnék azt is, kinek hány rádiója lehet. Ráadásul kóddal korlátozva még pornót is lehetne adni lineáris médiaszolgáltatásban. Mindezt pedig a kereszténydemokrata Semjén Zsolt is jegyzi a javaslatot előadó Rogán Antal mellett.
Nem túl nagy meglepetésre a 160 érvényesen leadott szavazatból 156-ot kapott a bajor CSU politikusa, aki eddig is a néppárti EP-frakció vezetője volt.
Gulyás Gergely a fideszes retorika szerint bevándorláspárti-sorosista frakciókkal való együttműködést se zárta ki.
Sikerülhet-e Macronnak föderalizálni az EU-t? Van-e bármi jelentősége annak, ha megbukik a csúcsjelölti rendszer? Megválthatja-e a lengyel ellenzéket az Európai Tanács éléről hazájába visszatérő Donald Tusk? Kiújulhatnak a viták a magyar és a lengyel jogállamiságról? Kirúgják-e a Fideszt a Néppártból? Zgut Edit politológus, a Varsói Egyetem Európa Központjának vendégelőadója elemzi ki az EP-választás eredményeit az Azonnalinak. Interjú.