Fidesz
Techet Péter
Gyurcsány és a Momentum Európában, Orbán Magyarországon győzött

A magyar eredmények megmutatták: egy autoriter rendszerben legfeljebb annyi érhető el, hogy kitisztul végre kicsit az ellenzéki térfél. Európai szinten viszont teljesen elmaradt az orbáni fordulat. Ha az európai (főleg néppárti) politikusok merészek, most lehetne végleg perifériára szorítani Orbánt és a Fideszt.

Hogyan teljesítettek az EP-választáson a Fidesz ellen lázadó városok?
Hogyan teljesítettek az EP-választáson a Fidesz ellen lázadó városok?

Míg Hódmezővásárhelyen valamivel az országos átlag alatt teljesített a Fidesz, Szombathelyen hozták a kötelezőt. Szegeden az MSZP megverte a DK-t és a Momentumot.

Pápay György
Ez a választás Orbánról szólt, a következő időszak Gyurcsányról fog

Akik megúszásra játszottak, nem úszták meg, akik beleálltak, hogy Orbán vagy Európa, azok nagyot nyertek. De mégis kiket képviselne egy DK és Momentum fémjelezte ellenzék?

Te min lepődtél meg a legjobban, amikor az EP-választási eredményeket megláttad?
Te min lepődtél meg a legjobban, amikor az EP-választási eredményeket megláttad?

A baloldali, liberális, zöld áttörés? Hogy mégsem nyert akkorát a szélsőjobb? Hogy bezuhant az LMP és a Jobbik? Hogy az MSZP újra ott van, ahol 1990-ben volt? Ez a hét kérdése, szavazz!

Itthon nyert a Fidesz, de Európában nem olyan jók a kilátásaik
Itthon nyert a Fidesz, de Európában nem olyan jók a kilátásaik

Nem kérdés (és nem is meglepetés), hogy itthon nagyot nyert a Fidesz, de az európai helyzet nem igazán Orbán Viktornak kedvez. Elmaradt a szélsőjobbos-populista forradalom és a zöldek és a liberálisok is nagyot erősödtek Európa-szerte.

Ésik Sándor
Én Viktor helyében nem örülnék

A Néppárt Orbánnal együtt sincs meg, vagyis egy szocikkal összerakott nagykoalícióval sincs többsége az EP-ben. Be kell venni az ALDE-t, vele együtt Macront. Az ALDE pedig, Verhofstadttal az élen, és a DK-val, Momentummal a soraikban, nem fogja elfelejteni a plakátokat.

Hivatalos: szétnyerte magát a Fidesz, a DK és a Momentum örülhet
Hivatalos: szétnyerte magát a Fidesz, a DK és a Momentum örülhet

Az előzetes várakozásoknak megfelelően a Fidesz nagy fölénnyel nyerte az EP-választást, több mint 52 százalékot ért el. Az ellenzék közül csúfosat bukott az MSZP-P, a Jobbik és az LMP is.

A fideszes körzetekben emelkedett jobban a részvétel, mutatjuk grafikonon
A fideszes körzetekben emelkedett jobban a részvétel, mutatjuk grafikonon

Országosan a fideszes megyékben jóval nagyobb arányban nőtt a részvétel, mint mondjuk Budapesten, a fővároson belül viszont a fideszes kerületek a passzívabbak.

Petróczi Rafael
Nem biztos, hogy a szokatlanul magas részvétel kizárólag a Fidesznek kedvez

A mostani kampányba ugyanis majd' minden ellenzéki párt keményen beleállt. Emiatt a választás ezen pillanatában könnyen elképzelhető, hogy az ellenzéknek is sikerült mozgósítania.

Óriásit szakított a DK és a Momentum, bukott az MSZP és az LMP. Percről percre egész nap az Azonnalin!
Óriásit szakított a DK és a Momentum, bukott az MSZP és az LMP. Percről percre egész nap az Azonnalin!

A Magyar Nemzet számai szerint a Fidesz győzelme mellett a DK és Momentum nagyot ment itthon, az LMP kiesett. Ausztriában a Strache-videó hatására bezuhant a Szabadságpárt, erősödött Kurz kancellár; Szlovákiában kiestek a magyar pártok; Németországban taroltak a Zöldek és bukott az AfD. Az Egyesült Királyságban nagyot nyert Farage, buktak a konzervatívok, Franciaországban Le Pen verheti Macront. Percről percre!

93 94 95 96 97