Míg Hódmezővásárhelyen valamivel az országos átlag alatt teljesített a Fidesz, Szombathelyen hozták a kötelezőt. Szegeden az MSZP megverte a DK-t és a Momentumot.
A baloldali, liberális, zöld áttörés? Hogy mégsem nyert akkorát a szélsőjobb? Hogy bezuhant az LMP és a Jobbik? Hogy az MSZP újra ott van, ahol 1990-ben volt? Ez a hét kérdése, szavazz!
Nem kérdés (és nem is meglepetés), hogy itthon nagyot nyert a Fidesz, de az európai helyzet nem igazán Orbán Viktornak kedvez. Elmaradt a szélsőjobbos-populista forradalom és a zöldek és a liberálisok is nagyot erősödtek Európa-szerte.
Az előzetes várakozásoknak megfelelően a Fidesz nagy fölénnyel nyerte az EP-választást, több mint 52 százalékot ért el. Az ellenzék közül csúfosat bukott az MSZP-P, a Jobbik és az LMP is.
Országosan a fideszes megyékben jóval nagyobb arányban nőtt a részvétel, mint mondjuk Budapesten, a fővároson belül viszont a fideszes kerületek a passzívabbak.
A Magyar Nemzet számai szerint a Fidesz győzelme mellett a DK és Momentum nagyot ment itthon, az LMP kiesett. Ausztriában a Strache-videó hatására bezuhant a Szabadságpárt, erősödött Kurz kancellár; Szlovákiában kiestek a magyar pártok; Németországban taroltak a Zöldek és bukott az AfD. Az Egyesült Királyságban nagyot nyert Farage, buktak a konzervatívok, Franciaországban Le Pen verheti Macront. Percről percre!