Ezer forintnál többet nem hajlandó küldeni a Jobbiknak Karácsony Gergely, pedig az egyéni körzetekben velük is koordinálna. Azt is elmondja: megbocsát-e az együttes Berkecz Balázsnak, amiért titokban hangfelvételt készített róla, és rámennek-e a párbeszédesek egy tisztán MSZP-s listára, ha túl nagy kockázat a tíz százalékos küszöb.
Vágó Gábor nemhogy nem tüntet a Jobbik mellett a párt ÁSZ-büntetése miatt pénteken: a volt LMP-s politikus ígéri, ellendemonstrálni fog. A Jobbik valójában egy korrupt oligarcha üzelmeinek részesésévé vált, mondja az Azonnalinak Vágó, aki sajnálja, hogy az LMP is részt vesz Vona Gábor fáklyás felvonulásán.
Shantel, azaz Stefan Hantel az Azonnalinak elmondja, hogy volt az a sztori a szigetes cenzúraszerződéssel és mit csinál, ha megnyeri a frankfurti polgármesterválasztást, amitől időközben épp most visszalépett. A bukovinai származású német zenésznek Orbánra és az EU jövőjére is van receptje, of course, mellesleg a német nyelvű beszélgetésbe folyton angol kifejezéseket sző. Nagyinterjú.
És nagyon reméli, hogy a szocialisták sem fogják, ugyanis még a Botka-ügy után is a végsőkig reménykedik az emberek józanságában. Fodor az Azonnalinak elmondta: nem kíván ráhajtani a szintén liberális Együtt képviselőire vagy szavazóira, cserébe viszont mindenkivel összefogna, aki elejét akarja venni az illiberalizmusnak. Az sem zavarja, ha baloldaliak.
Magyarországon is volt börtönben '89-ben az AfD münsteri elnöke, akit arról is kérdeztünk: hogyhogy nem tudták még az öt százalékot sem megütni az északnyugati városban a bevándorlásellenesek. Martin Schiller szerint a náci szólamok több szavazót riasztanak el, mint amennyit hoznak. Az Azonnalinak azt is elmondta, árulónak tartja-e az AfD színeiben mandátumot szerzett, majd a pártot elhagyó Frauke Petryt, és mintának tekinti-e Orbánt.
Az jár jól, aki kussol – mondja az Azonnalinak Lovasi András, a Kiscsillag és az egykori Kispál és a Borz frontembere, akinek három koncertjét is lemondták a héten azután, hogy a Narancsban megjelent egy politizálós interjúja. Lovasi András az Azonnalinak elmondja, miért nem ment idén Tusnádfürdőre, beszél a metoo-ügyről, és arról is, hogy pár év múlva talán számára is a kivándorlás lesz a B-terv.
Miért gyűjt aláírást a határon túli magyarok szavazati joga ellen, ha nem akar róla népszavazást tartani? Miért fizetik őt a választók, ha nem jár be a parlamentbe? Mit tanított a populizmusról az oxfordi diákoknak? Megenné-e az MSZP-t reggelire, vagy inkább megsiratná? Mit szól a Momentumba igazolt ifjú DK-shoz? Gyurcsány Ferenc minderre válaszol az Azonnalin!
A szólásszabadságot! Haris Éva azért perelte be a Szanyit, mert az MSZP-s EP-képviselő azt mondta egy interjúban: Harison keresztül akár a Fidesz is pénzelheti a Momentumot. A perben a szocialista politikust Schiffer András, az LMP korábbi társelnöke képviseli. Schiffer azt mondja: róla is mondott olyanokat Szanyi, hogy beperelhette volna, de ez meg sem fordult a fejében, mivel a politikai vitákat nem a bíróságon kéne lejátszani.
Fideszes és jobbikos is volt, majd a szocialista Szili Katalint támogatta a polgármester-választáson a Momentum pécsi jelöltje, Körömi Attila, aki egy évtized elteltével pályázik újra az országos politikába. Körömit telefonon kérdeztük arról, hogyan került a Momentumba, mit jelent számára a jobb-bal felosztás meghaladása, és mit keresett DK-sokkal közös fórumon. Interjú.
Feltűnően sok egykori MDF-es politikus akadt a Momentum programját bemutató szakértők között. Meg is kérdeztük Fekete-Győr Andrást: mondhatjuk-e azt, hogy a Momentum az új MDF? Milyen a viszonyuk az Antall-kormányhoz? És ha már bemutatták választási programjukat, akkor azt is, mi lesz a Momentummal, ha nem jutnak be jövőre a parlamentbe?