interjú
A Momentumhoz igazolt Szarvas Koppány Bendegúz, a DK egykori ifivezetője
A Momentumhoz igazolt Szarvas Koppány Bendegúz, a DK egykori ifivezetője

A Momentum programbemutatóján belefutottunk az egykori DK-s, korábban a párt ifiszervezetét, az IDE-t is vezető Szarvas Koppány Bendegúzba, aki az Azonnalinak nyilatkozott elsőként arról, hogy néhány napja már ő is a Momentumot erősíti. Elárulta azt is, hogy miért keresett magának másik pártot a DK után, és miért nem a civilkedést választotta, hogy a pártok közül miért a Momentummal szimpatizál leginkább, és hogy lenne-e képviselőjelölt 2018-ban.

Miért fizetjük az MSZP-seket a parlamentben?
Miért fizetjük az MSZP-seket a parlamentben?

Se vitanapon, se ötpárti egyeztetésen nem vesznek részt az MSZP képviselői, sőt, az Alkotmánybírósághoz se fordulnak. De akkor mire kapják a fizetésüket, és miért szavazzon bárki rájuk? Lendvai Ildikót kérdeztük, aki azt is elmondta, mi lesz Botka után, lesz-e miniszterelnök-jelölt, és szóba állnak-e még ezek után Lattmann Tamással.

Alföldi Róbert az Azonnalinak: Semmi olyasmi nem történik, ami engem cáfolna
Alföldi Róbert az Azonnalinak: Semmi olyasmi nem történik, ami engem cáfolna

Rendes fasisztoid irányba mennek a dolgok az országban – véli Alföldi Róbert, aki szerint a Soros-kampány egyértelműen az antiszemita érzésekre játszik rá. A rendezővel legújabb darabja, A félelem megeszi a lelket kapcsán beszélgettünk, amelynek legfontosabb mondanivalója szerinte az, hogy igenis ki lehet törni a jelenlegi indulatos közhangulatból. De szó esett még a médiáról, a Nemzeti Színházról, és a Jobbikról is. Illetve elárulta azt is: lenne-e baloldali miniszterelnök-jelölt, és hogy miért nem megy be a Hír TV-be.

Jávor Benedek: Az EU léte fontosabb a magyar választás eredményénél
Jávor Benedek: Az EU léte fontosabb a magyar választás eredményénél

Értelmezés kérdése, hogy hazaáruló vagyok-e – mondja az Azonnalinak Jávor Benedek, aki beterjesztőként jegyezte a Magyarországgal szemben a 7-es cikkes szankciós eljárást sürgető európai parlamenti határozatot. Szerinte a magyar választások marginális jelentőségűek ahhoz képest, hogy az EU tudja-e érvényesíteni az értékeit és az alapszerződést.

Apey & the Pea: Nem vagyunk sátánisták, és nem hátrálunk meg a kecskeméti jobbikos elől
Apey & the Pea: Nem vagyunk sátánisták, és nem hátrálunk meg a kecskeméti jobbikos elől

Megértem, hogy a zenénk valakinek bántó, de akkor is túl lett értelmezve ez a dolog – mondja Áron András, az Apey & the Pea frontembere. A zenekar nemrég vitába keveredett a Jobbik kecskeméti önkormányzati képviselőjével, aki nem akarta, hogy a korábbi zsingagóga épületében koncertezzenek. A koncertet végül megtartották: erről és általában a sátánista metálzenéről is beszélt a frontember az Azonnalinak.

Sajnálja, és nem utasítja el csípőből a menekülteket a szélsőjobbos vezető
Sajnálja, és nem utasítja el csípőből a menekülteket a szélsőjobbos vezető

A Keleti pályaudvarnál két éve összegyűlt nők és gyermekek látványa még a szélsőjobboldali Erő és Elszántság egyik vezetőjének is sok volt. Meg is sajnálta őket akkor. Lantos János az Azonnali kérdésére elmondta: nem zárkózik el teljesen a menekültek befogadása elől.

Szél Bernadett: Ennyi erővel azt is kérdezhetnék, akarok-e Brad Pitt felesége lenni!
Szél Bernadett: Ennyi erővel azt is kérdezhetnék, akarok-e Brad Pitt felesége lenni!

Ron Werber azt csinálja, amit mondanak neki, szóval nem lesz semmilyen lejárató kampány, ígéri Szél Bernadett. Az LMP miniszterelnök-jelöltje megdicséri a Jobbikot, és még az oroszokról sem tud bármi rosszat elképzelni. Interjúnkból az is kiderül, mi köze a Momentumnak Brad Pitthez, és koccintana-e Szél a románokkal december elsején.

Ön érdekes ember? Kitartó vagyok!
Ön érdekes ember? Kitartó vagyok!

Az LMP miniszterelnök-jelöltje, Szél Bernadett elmondja, hogy kivel menne lakatlan szigetre, milyen könyvet olvasott utoljára, igaz-e, hogy órákat tölt öltözködéssel, és azért lett-e miniszterelnök-jelölt, mert érdekes ember.

Nem hazudunk, mi még mindig az állampárt vagyunk jogilag
Nem hazudunk, mi még mindig az állampárt vagyunk jogilag

Milyen a NDK állampártjának utódjában politizálni? Miért sikeres az AfD a keletnémet végeken? Miért nem foglalkozik senki az erdélyi szászokkal? Mi szimpatikusat lát egy német baloldali Orbán Viktorban? És miért pont Siófokra jár bulizni? Stefan Liebichhel, a Linkspartei külpolitikusával beszélgetett az Azonnali.

A börtönről kérdeztük Gyurcsány Ferencet, de túl bulváros volt neki
A börtönről kérdeztük Gyurcsány Ferencet, de túl bulváros volt neki

Túl bulvárosat kérdeztünk a DK elnöke szerint. Gyurcsány Ferenc szomorú, mert úgy látja: ebben az országban örülnek annak, hogy embereket börtönbe zárnak. A rövid beszélgetés legjobb pillanatait mutatja be az Azonnali.

45 46 47 48 49