Orbán Viktor péntek reggeli rádióinterjújából az is kiderült, hogy a kis- és középvállalkozásoknak 10 milliós hitelkonstrukcióval fog segíteni a kormány.
A Mi Hazánk-os képviselő mentelmi jogáról lemondva, e-mailben fel is jelentette magát az ORFK-nál, amiért a járványügyi korlátozásokat megszegve este 8 után ment ki futni. Utalt pénzt a megbírságolt Központnak, és beszélt arról is az Azonnalinak, milyen érzés az MSZP-vel és a Momentummal együtt kiállni a nyitásért.
A lezárásellenes szélsőjobboldali párt alelnöke az Azonnalinak elmondta, hogy nem kaptak előzetes felkérést a Hősök terén tartott vasárnapi gyülekezés szervezőitől, hogy felszólaljanak, és a bírságot sem akarják kifizetni helyettük.
Egy egri kávézó tulajdonosa tavaly februárban indította a vállalkozását, de márciusban már be kellett zárnia. Májusban újranyitott, novemberben újra bezárt, február elsején pedig megint ki fog nyitni a tiltás ellenére is. Miniinterjú!
Bevétele 3 százalékát kaphatta volna meg segítségként az olasz államtól, ebből nemhogy az alkalmazottjait, de még a villanyszámlát se tudja kifizetni, így úgy döntött: kinyit. De nem most, hanem október óta. Momi El Hawi, az olasz vendéglátósok polgári engedetlenségének ötletgazdája adott interjút az Azonnalinak!
A miniszterelnök a rádióinterjújában beszélt arról is, hogy a szerbeket lessük a Sinopharm vakcinájával kapcsolatban.
A zöld baloldaliak szerint a járvány miatti válság kezelésében is segítene a négynapos munkahét, aminek egyébként is van létjogosultsága. Kocsis-Cake Olivio azonban nem számít a kormány támogatására, mint mondta, a Fidesz és Orbánék a multik javaslatait szokták bevinni a parlamentbe.
Matteo Renzi látszólag szakmai ellenérvek miatt a héten végül csak felrobbantotta az olasz kormányt. De tényleg ez áll a háttérben? Gianfranco Pasquino, a bolognai egyetem nyugalmazott professzora, egykori baloldali római szenátor magyarázza el a helyzetet és a lehetséges kiutat az Azonnalinak.
Aláírásgyűjtést indít a Mi Hazánk a járványügyi lezárások ellen. Dúró Dóra, a szélsőjobboldali párt országgyűlési képviselője következetlennek tartja a kormány lockdown-politikáját: szerinte igenis meg lehetne nyitni az uszodákat, sportközpontokat és akár a vendéglátóhelyeket is, csak át kellene gondolni, hogyan. Az oltásnál az önkéntességet hangsúlyozza. Interjú!
Itt most már komoly fejek hullanak, fogalmazott az Azonnalinak Kovács Balázs felvidéki publicista, aktivista, akit arról kérdeztünk: tényleg az úgynevezett maffiaállam felszámolása zajlik-e Szlovákiában, ahol sorra tartóztatnak le a korábbi kormányhoz köthető vezetőket, oligarchákat. Hogyan reagálnak erre a különböző politikai oldalak, és mi állhat a korábbi rendőr-főkapitány rejtélyes börtönbeli öngyilkossága mögött?