A koronavírus terjedése miatt egy ideig még vízummal és érvényes tartózkodási engedéllyel sem lehet belépni az országba.
Japánban és a járványt eddig sikeresen fékező Hong Kongban is szigorú intézkedésekre lehet szükség.
Megírták, hogy kiket köteleztek fentről hallgatásra, erre elhallgattatták őket is.
Ürümcsiben akár ingyen is be lehetett menni filmezni, de még így sem mernek az emberek beülni egymáshoz közel egy zárt terembe.
A kormány minden intézkedést későn lép meg koronavírus-ügyben. Pedig akkor tudjuk legyőzni a járványt, ha gyorsan hozunk túlzónak tűnő intézkedéseket. Mindenkinek otthon kell maradnia, ehhez viszont megélhetést kell biztosítani nekik. És a gazdaságban is azonnali beavatkozásra van szükség.
Nem a gyerekeket, hanem az idős tanárokat kell félteni a koronavírustól a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint.