Az IDEA Intézet elemzése szerint a fideszes szavazótábort érte csak el nagy arányban a petíció, ők viszont annyian vannak, hogy valós lehet a Fidesz által beközölt több mint egymillió aláírót emlegető szám.
„Ha többségünk van a parlamentben, akkor majd mi választhatunk kormányfőt.”
Szanyi Tibor pártja szerint ezért már nem tarthatók a kormányzati kommunikáció „baloldali ellenzéket” emlegető támadásai – igaz, a Fidesz már azzal kampányol, hogy Márki-Zay Péterrel is marad „a rossz baloldali politika”.
A hódmezővásárhelyi polgármester magabiztosan nyerte meg a második fordulót, így ő lesz az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje 2022-ben. Győzelmi beszédében Márki-Zay arról beszélt, mögötte a tiszták koalíciója áll, és győzelmével az ellenzéket is sikerült megtisztítani.
Szerinte mostantól nem szabad egymással foglalkozni, csak is a közös céllal, hogy 2022-ben legyőzzék Orbán Viktort és a Fideszt.
A hódmezővásárhelyi polgármester lesz az ellenzéki összefogás közös listájának listavezetője, illetve miniszterelnök-jelöltje.
Az utolsó nap pedig megdőlt az eddigi napi rekord is, miután több mint 118 ezren mentek el szavazni. Eredmény vasárnap késő este várható, akkor derül ki, hogy Dobrev Klára vagy Márki-Zay lesz az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje 2022-ben