Így szinte már biztos, hogy magasabb lesz a részvétel a második fordulóban, mint az elsőben volt. Az új szavazók aránya meglepően magas: körülbelül a szavazók harmada úgy adja le a voksát a második fordulóban, hogy az elsőben nem vett részt.
Szerintük a Greenpeace és a HVG szervezte vitán mind Dobrev Klára, mind Márki-Zay Péter bebizonyította, hogy „felkészültebben és felelősebben áll a klímaváltozás, a természet- és a környezet védelem kérdésköréhez, mint a jelenleg kormányzó Fidesz”.
A zöldpárt szerint a csütörtöki klímavitán Márki-Zay Péter sok fontos dolgot kimondott a klímapolitika terén, ami a Párbeszéd számára is fontos, és ez meggyőzte őket arról, hogy a hódmezővásárhelyi polgármester képviselni fogja a Karácsony Gergely-i zöldpolitikát.
A több mint 400 ezer szavazóból 127 ezer olyan szavazó, aki az első fordulóban még nem szavazott. Még két napig lehet szavazni, végeredmény vasárnap késő éjjel várható majd.
Mint azt a párt közleménye írja, szerintük Márki-Zaynak van a legnagyobb esélye a 2022-es közös ellenzéki sikerre.
Tóth Bertalan még csütörtökön össze is fogja hívni a párt elnökségét annak érdekében, hogy az MSZP hivatalosan is soroljon be Márki-Zay Péter mögé.
A Márki-Zay kormány úgy fog működni, mint egy vállalati menedzsment, a Dobrev Klárát támogatóknak azzal kell majd elszámolniuk, hogy Orbánt tartották hatalomban, aki pedig a gyerekek testi fegyelmezésének kérdése miatt nem szavazna rá, az szerinte meg is érdemli Orbán Viktort. Márki-Zay Péterrel Győrben interjúztunk!