Ez az egyik legrosszabb mutató nemzetközi összehasonlításban. Ugyanakkor a magyarok döntő többsége biztos benne, hogy felismeri az álhíreket – másokból viszont ezt már nem nézi ki.
Hogyan lett a DJ Szövetség elnökéből a migrációs válság alatt „politikai hobbista”? Hogyan vette fel a kesztyűt a jobboldal a baloldallal szemben a trollkodással? Miért halott szerinte a humor nyugaton? Az Azonnali véleményvezérek-interjúsorozatában Jeszenszky Zsolttal beszélgettünk, akinél saját bevallása szerint „csak a Rolling Stones tudja keményebben tolni”.
Abaújkérről hozott nektek riportot, podcastot és videót Galavits Patrik és Vitárius Bence, ezt emelte ki a zsűri.
200 ezer eurót, vagyis több, mint 70 millió forintot adományoz Zdeněk Bakala cseh vállalkozó és filantróp a távozó indexesek új projektjére. De tényleg csak filantrópiáról van-e szó, vagy van hátsó szándék? Valóban Bakala lenne a „cseh Soros”, mint azt a kormánymédia állítja? Miért jó az olvasónak, ha fizetős egy újság? És ha más újságok is kopogtatnának támogatásért, nekik is jutna-e? Zuzana Řezníčkovával, Bakala médiacégének vezérigazgatójával beszélgettünk.
Szerette volna a libertárius eszméket elfogadottabbá tenni, politikai nyomást nem tapasztalt a szerkesztőségben, a közvélemény egy része pedig szerinte „benyelte”, hogy fideszes lap lett az Indexből. A laptól próbaideje alatt elbocsátott libertárius pártelnököt, Ecsenyi Áront kérdeztük az elmúlt heteiről, a kritikák kereszttüzében lévő szerkesztőség hangulatáról és kirúgása körülményeiről.
Hogyan lesz egy sok nyelvet beszélő, világot látott emberből jobboldali konzervatív? Miben vallja mégis liberálisnak magát? Miért hozná be a tengerentúli influenszer-kultúrát Magyarországra? Hogyhogy tíz év után akar nyitni egy kormányközeli tévé az ellenzéki hangok felé? Az Azonnali véleményvezér-interjúsorozatában a Pesti TV műsorvezetőjét, Dezse Balázst kérdeztük.
Mennyi pénzből működik ma egy közéleti profilú újság vagy rádió? Mennyi a bevétel, a kiadás, a profit? Hogyan változott mindez az elmúlt évtizedben, és mennyire fenntartható a magyar sajtó helyzete? Ez az elemzés ezt járja körbe a kiadók nyilvánosan elérhető beszámolóiból származó adatok alapján. Az adatok egy egyre kedvezőtlenebb piaci viszonyok között működő, részben az állami finanszírozásnak kiszolgáltatott, depresszív, zsugorodó iparág képét mutatják – összhangban a nemzetközi trendekkel. Ez pedig a közélet minősége szempontjából sem jó. Vajon van-e arra esély, hogy az előfizetői modell térnyerése változtasson ezen?