média
Balogh Gábor
Hogyan nem lesz címlapsztori 4000 ember megrablásából?

Ideje lenne az értelmiségnek is felzárkózni ahhoz az intellektuális tempóhoz, amit a melósok diktálnak. Mert egyelőre úgy tűnik, csúnyán le vannak maradva.

Vass Csaba
Legyőzte a koronavírust, magyarként román többségű város polgármestere lett, de a sajtótól megijedt

Amikor a romániai önkormányzati választások alatt kinyomtam az RMDSZ bejövő kampányhívásait, még nem is sejtettem, hogy pár hét múlva velem is ez történik majd a részükről. Egy el nem készült interjú története.

A magyarok tíz százaléka nem ellenőrzi a hírek megbízhatóságát
A magyarok tíz százaléka nem ellenőrzi a hírek megbízhatóságát

Ez az egyik legrosszabb mutató nemzetközi összehasonlításban. Ugyanakkor a magyarok döntő többsége biztos benne, hogy felismeri az álhíreket – másokból viszont ezt már nem nézi ki.

Varsányi Bence
Véget ért a ceglédizoltánság

Ha valami miatt tisztelni lehetett az elemző-publicista-humoristát, az a transzparenciája volt, ennek viszont a momentumos munkaviszony eltitkolásával lőttek.

Ha valaki kilóg a hatalom seggéből, az a baloldal! Jeszenszky Zsolt az Azonnalinak
Ha valaki kilóg a hatalom seggéből, az a baloldal! Jeszenszky Zsolt az Azonnalinak

Hogyan lett a DJ Szövetség elnökéből a migrációs válság alatt „politikai hobbista”? Hogyan vette fel a kesztyűt a jobboldal a baloldallal szemben a trollkodással? Miért halott szerinte a humor nyugaton? Az Azonnali véleményvezérek-interjúsorozatában Jeszenszky Zsolttal beszélgettünk, akinél saját bevallása szerint „csak a Rolling Stones tudja keményebben tolni”.

Minőségi Újságírás-díj: újra a kiemeltek között az Azonnali
Minőségi Újságírás-díj: újra a kiemeltek között az Azonnali

Abaújkérről hozott nektek riportot, podcastot és videót Galavits Patrik és Vitárius Bence, ezt emelte ki a zsűri.

A pénzért cserébe csak azt kérjük a Telextől, hogy legyen minőségi és független
A pénzért cserébe csak azt kérjük a Telextől, hogy legyen minőségi és független

200 ezer eurót, vagyis több, mint 70 millió forintot adományoz Zdeněk Bakala cseh vállalkozó és filantróp a távozó indexesek új projektjére. De tényleg csak filantrópiáról van-e szó, vagy van hátsó szándék? Valóban Bakala lenne a „cseh Soros”, mint azt a kormánymédia állítja? Miért jó az olvasónak, ha fizetős egy újság? És ha más újságok is kopogtatnának támogatásért, nekik is jutna-e? Zuzana Řezníčkovával, Bakala médiacégének vezérigazgatójával beszélgettünk.

Ha szamárságot kellett lehoznom, rohamot kaptam – az Indextől kirúgott pártelnök az Azonnalinak
Ha szamárságot kellett lehoznom, rohamot kaptam – az Indextől kirúgott pártelnök az Azonnalinak

Szerette volna a libertárius eszméket elfogadottabbá tenni, politikai nyomást nem tapasztalt a szerkesztőségben, a közvélemény egy része pedig szerinte „benyelte”, hogy fideszes lap lett az Indexből. A laptól próbaideje alatt elbocsátott libertárius pártelnököt, Ecsenyi Áront kérdeztük az elmúlt heteiről, a kritikák kereszttüzében lévő szerkesztőség hangulatáról és kirúgása körülményeiről.

Amit mondok, azt a saját tapasztalataimra alapozom, nem pedig arra, hogy mit mond Orbán! Dezse Balázs az Azonnalinak
Amit mondok, azt a saját tapasztalataimra alapozom, nem pedig arra, hogy mit mond Orbán! Dezse Balázs az Azonnalinak

Hogyan lesz egy sok nyelvet beszélő, világot látott emberből jobboldali konzervatív? Miben vallja mégis liberálisnak magát? Miért hozná be a tengerentúli influenszer-kultúrát Magyarországra? Hogyhogy tíz év után akar nyitni egy kormányközeli tévé az ellenzéki hangok felé? Az Azonnali véleményvezér-interjúsorozatában a Pesti TV műsorvezetőjét, Dezse Balázst kérdeztük.

Mennyi pénzből működik a magyar közélet?
Mennyi pénzből működik a magyar közélet?

Mennyi pénzből működik ma egy közéleti profilú újság vagy rádió? Mennyi a bevétel, a kiadás, a profit? Hogyan változott mindez az elmúlt évtizedben, és mennyire fenntartható a magyar sajtó helyzete? Ez az elemzés ezt járja körbe a kiadók nyilvánosan elérhető beszámolóiból származó adatok alapján. Az adatok egy egyre kedvezőtlenebb piaci viszonyok között működő, részben az állami finanszírozásnak kiszolgáltatott, depresszív, zsugorodó iparág képét mutatják – összhangban a nemzetközi trendekkel. Ez pedig a közélet minősége szempontjából sem jó. Vajon van-e arra esély, hogy az előfizetői modell térnyerése változtasson ezen?

9 10 11 12 13