média
Nehezebben jön már ki a billentyűzetekből, hogy náci, fasiszta, barbár, suttyó meg paraszt! Balogh Gábor az Azonnalinak
Nehezebben jön már ki a billentyűzetekből, hogy náci, fasiszta, barbár, suttyó meg paraszt! Balogh Gábor az Azonnalinak

Hogyan lett fórumozóból publicista? Miként ábrándult ki a Fideszből, hogyan került a radikális jobboldalra? Miért rekesztették ki a balliberálisokat a nemzetből? Többek közt ezekre válaszol Balogh Gábor az Azonnali véleményvezérek interjúsorozatában, de az is kiderül, hogy miről beszélgetett a rendőrrel, akivel a tévéostrom után együtt cigiztek 2006-ban.

Kormánypárti főszerkesztőket kérdeztünk, hogy lapjaik jobbra állnak-e a ballib Kurucinfótól
Kormánypárti főszerkesztőket kérdeztünk, hogy lapjaik jobbra állnak-e a ballib Kurucinfótól

A Kurucinfó balliberális voltát a lapjaik által is gyakran hivatkozott, a kormánynak milliárdokért dolgozó elemzőcég hozta ki. Volt, aki nem is olvasta a Médianéző történelmi jelentőségű elemzését, Huth Gergely szerint a balliberálisok újnyilas nézeteket képviselnek, Gajdics Ottónak meg tele van a hócipője.

Ha a világnézeted megegyezik a tulajdonos körével, az nem csicskaság! Ábrahám Róbert az Azonnalinak
Ha a világnézeted megegyezik a tulajdonos körével, az nem csicskaság! Ábrahám Róbert az Azonnalinak

Hogyan lett a Borkai Zsoltot kifigurázó vloggerből a kormányközeli Pesti TV műsorvezetője? Hogyan került korábban Gyurcsány Ferenc mellé gyakornoknak? Miért importálják Magyarországra a Pesti TV-nél a a tengerentúli alt-right trollkodást? Miért van itthon félreértelmezve a hiphop? Kik szerinte a leghitványabb hazai véleményformálók? Ábrahám Róbert az Azonnali véleményvezér-interjúsorozatában.

Elolvastuk a Bizottság jogállamisági jelentését: ennél Sargentini is jobban törekedett a magyar helyzet megértésére
Elolvastuk a Bizottság jogállamisági jelentését: ennél Sargentini is jobban törekedett a magyar helyzet megértésére

Sok jogos kritikát és néhány érdemtelen dicséretet is tartalmaz az Európai Bizottság Magyarországról szóló jogállamisági jelentése, amit szerdán tettek közzé. Mivel azonban meg sem próbálták kontextusba helyezni a jelentésben felsorolt információkat, a dokumentum csak annyiban különbözik a „magyar helyzet” miatti aggódást kifejező eddigi közleményektől, hogy jóval hosszabb, és több időt meg energiát pocsékoltak el rá.

Nézőpont: A Kurucinfó balliberális médium, a ballib médiafölénynek vége
Nézőpont: A Kurucinfó balliberális médium, a ballib médiafölénynek vége

A Fidesz-közeli elemzőcég közvélemény-kutatással támasztja alá, hogy mára annyi a balliberális médiatúlsúlynak.

Az Indexnél elfogadhatóvá tettük, hogy nem kell érvelni és helyet hagyni az ellenvéleménynek – Tóta W. Árpád az Azonnalinak
Az Indexnél elfogadhatóvá tettük, hogy nem kell érvelni és helyet hagyni az ellenvéleménynek – Tóta W. Árpád az Azonnalinak

Miért tartja meséknek a vallásokat, és miért provokálja a hívőket? Mit nem ért a fociban? Miért érzi az Index felelősségét a közbeszéd állapotáért? Mi a fő különbség közte, és készülő könyvének társszerzője, Bayer Zsolt között? Miért a fantasyt hibáztatja a világ újbóli irracionalitásba fordulásáért? Tóta W. Árpád az Azonnali véleményvezérek-interjúsorozatában.

Nem Ján Kuciak volt az egyetlen újságíró, akit megfigyeltek – a Denník N főszerkesztője az Azonnalinak
Nem Ján Kuciak volt az egyetlen újságíró, akit megfigyeltek – a Denník N főszerkesztője az Azonnalinak

Mit szól hozzá, hogy felmentették a szlovákiai újságírógyilkosság megrendelésével vádolt vállalkozót? Hogyan gyakoroltak rá nyomást a hirdetők a legnagyobb szlovák napilapnál? Hogyan lehet rávenni az embereket, hogy fizessenek az online tartalomért? Mit javasolna a távozó indexesek Telex nevű projektjének? Matúš Kostolný, a szlovák Denník N főszerkesztője ezt is elmondja az Azonnalinak. Interjú.

Nefelejcs Gergő
Kvaterkázás törzsi háború idején

Most mintha lenne egy szösszenetnyi tűzszünet, amíg az ágyúzás az SZFE-nél folyik (a gazdaságban meg dől a mustárgáz), és legalább egy-két üzenetet át lehet hajítani az egyik lövészárokból a másikba. Az ilyet kötelesség kihasználni.

Annyira még nem fáj a derekam, hogy ne tudjak visszarúgni! Gajdics Ottó az Azonnalinak
Annyira még nem fáj a derekam, hogy ne tudjak visszarúgni! Gajdics Ottó az Azonnalinak

Miért hagyta ott pedagógusi hivatását, hogy a nyilvánosságban dolgozzon? Miért szakított a liberalizmussal? Miért élünk permanens médiaháborúban? Miért nem kritizálja nyilvánosan Orbán Viktort? Hány kétharmad kell még ahhoz, hogy úgy érezzék a kormánypártiak, hogy győztek? Az Azonnali véleményvezér-interjúsorozatában Gajdics Ottót kérdeztük.

Tarnay Kristóf Ábel
Ha előfizetni egy lapra státuszszimbólum lesz, talán nem ural le mindent az állam

Státuszszimbólum kell legyen a független intézmények fennmaradásának támogatása. Más utat nem látok, ha azt akarjuk, hogy maradjon még bármi olyan az országban, amire tényleg lehet használni a független jelzőt.

10 11 12 13 14