média
Több mint ötezren tüntettek az Index mellett a Karmelita kolostornál
Több mint ötezren tüntettek az Index mellett a Karmelita kolostornál

Közel ötezren vonultak az Index budapesti szerkesztőségétől a Karmelita kolostorig. Fotók, beszédek, részletek!

Közel 80 újságíró mondott fel az Indexnél, a szerkesztőség valamilyen formában maradna együtt
Közel 80 újságíró mondott fel az Indexnél, a szerkesztőség valamilyen formában maradna együtt

Közel 80 indexes újságíró mondott fel pénteken, miután a lapot kiadó alapítvány kuratóriumi elnöke, Bodolai László nem volt hajlandó visszavenni a szerdán menesztett főszerkesztőt, Dull Szabolcsot.

Kardos Gábor
Miért nem lesz olyan mém egy égő vidéki katedrálisból, mint a Notre-Dame-ból?

A vidék – legyen az akár francia, akár magyar – a mai médiastruktúrában akár le is éghet, az nem érdekel szinte senkit egy olyan hírmátrixban, ahol a globális központok számítanak csak.

Lengyelország választ. De hogyan kampányolnak Varsóban?
Lengyelország választ. De hogyan kampányolnak Varsóban?

Az egyik legöldöklőbb elnökválasztási küzdelem folyik Lengyelországban. Izraelezés, oltásellenesség, Varsó kiárusítása és még sok más az elnökválasztási őrület utolsó napjaiban. Fotóriport Varsóból!

A vučići propaganda Soros helyett most Moszkvát okolja a tüntetésekért
A vučići propaganda Soros helyett most Moszkvát okolja a tüntetésekért

Csütörtökön Aleksandar Vučić szerb elnök Brüsszelbe látogat, ennek megfelelő a szerb rezsim propagandája is: az alapvetően oroszbarát lapok hirtelen „oroszok fizette jobboldaliakat” látnak a tüntetések mögött, amikkel szemben Vučić lenne „az európai erő”. Mit mond el ez a narratíva a rendszerről és a szerb társadalomról? Tényleg oroszpártiak akarják megdönteni Vučićot?

A lengyel választási kampányhajrában a németek lettek Soros György
A lengyel választási kampányhajrában a németek lettek Soros György

Andrzej Dudának nagyon nem tetszett egy lengyel bulvárlap róla szóló cikke, most a német nagykövettől követelik a kiadóvállalat megregulázását.

Trump propagandamédiát faragna a Szabad Európából – de nem ezért baj, hogy visszatér Magyarországra
Trump propagandamédiát faragna a Szabad Európából – de nem ezért baj, hogy visszatér Magyarországra

Majdnem 30 év után indul újra itthon a Szabad Európa Rádió – bár az eredeti céljának eleve nem tudna megfelelni, ezért ha már idehozzák, más formában lenne szükség rá. Mindeközben a már Fox News-zal is elégedetlen Donald Trump a hagyományokkal szakítva házimédiát csinálna a SZER-ből.

Közszolgálat lengyel módra: a kormánypárti jelölt hétszer annyi műsoridőt kapott a választás éjjelén, mint az ellenzéki
Közszolgálat lengyel módra: a kormánypárti jelölt hétszer annyi műsoridőt kapott a választás éjjelén, mint az ellenzéki

Andrzej Dudát a lengyel köztévé választási műsorában majdnem egy órán át mutatták, a második helyre befutó Rafał Trzaskowski nyolc percet kapott.

A német belügyminiszter úgy bedühödött egy rendőrellenes cikken, hogy majdnem beperelte az újságot
A német belügyminiszter úgy bedühödött egy rendőrellenes cikken, hogy majdnem beperelte az újságot

A berlini balliberális taz napilap egyik külsős szerzője szemétdombra küldte volna a rendőröket, mondván: oda valók. Először a német belügyminiszter, Horst Seehofer dühödött be a szerkesztőségre, és akart perelni. Ettől most elállt, de most meg a szerkesztőségen belül alakult ki vita arról, miért is kellett a rendőrellenes cikket leközölniük.

Illés Gergő
Az igazi járvány nem is az utcákon, hanem a médiában volt

A koronavírus óriási hatalmat adott az újságírók kezébe. És semmilyen hatalom nem jár felelősség nélkül: ideje hát számot vetni, hogyan éltünk vele.

13 14 15 16 17