média
Majdnem száz újságírót tartóztattak le Belaruszban a választások óta
Majdnem száz újságírót tartóztattak le Belaruszban a választások óta

Az elcsalt elnökválasztás óta majdnem száz újságírót tartóztatott le a Lukasenka-hatalom. Csütörtökön is több ellenzéki portál újságíróját elvitték.

Ma Orbán jelenti leginkább Magyarországot Szlovéniában
Ma Orbán jelenti leginkább Magyarországot Szlovéniában

Mivel Orbán aktívan támogat szlovén gazdasági szereplőket, és a helyi médiát is át akarja formálni, a neve jól ismert Szlovéniában – ő jelenti sajnos ma sokaknak Magyarországot.

A Google a felhasználók adatait félti az őket szabályozó ausztrál törvénytervezettől
A Google a felhasználók adatait félti az őket szabályozó ausztrál törvénytervezettől

A kormány szerint a Google-nak is fizetnie kéne az ausztrál médiumok híreiért, a techóriás szerint viszont így az ausztrál emberek adatai kerülhetnek illetéktelen kezekbe.

Akkor már komoly baj van, ha a közmédia is sztrájkol
Akkor már komoly baj van, ha a közmédia is sztrájkol

Belaruszban az eddig Lukasenka mögött kitartó állami média hétfőtől lelőné az adását, nem véletlen, hogy Lukasenka két emberét is odaküldte rendet tenni. A dolgozók új választásokat és a cenzúra megszüntetését követelik.

Szarajevó ostromát túlélte, a magyar bormédiába beletörött a bicskája
Szarajevó ostromát túlélte, a magyar bormédiába beletörött a bicskája

Tizenhárom év után megszűnik az egyetlen független magyar boros lap, a Pécsi Borozó. A főszerkesztő, Győrffy Zoltán, elmondja az Azonnalinak, van-e Budapest-vidék harc a borsajtóban, miért nem ismeri szinte senki a pécsi borvidéket, és hogyan került a Vajdaságból az ostromlott Szarajevón át Pécsre. Nagyinterjú.

Megszűnik az utolsó független magyar bormagazin
Megszűnik az utolsó független magyar bormagazin

Betett nekik is a koronavírus-járvány: az őszi lesz a Pécsi Borozó utolsó print kiadása. Tizenhárom év és ötven lapszám után húzza le a rolót Győrffy Zoltán, a magazin alapítója.

Rákényszerítené az ausztrál kormány a Facebookot és a Google-t, hogy fizessenek a hírekért
Rákényszerítené az ausztrál kormány a Facebookot és a Google-t, hogy fizessenek a hírekért

Az ausztrál kormány ötlete szerint ha a Google és a Facebook megszegné a jövőbeli szabályozást, akár éves bevétele tíz százalékának megfelelő összeggel is büntethető lenne.

Az EPP-tagpártoknak magyarázkodik a Fidesz az Index miatt
Az EPP-tagpártoknak magyarázkodik a Fidesz az Index miatt

A kormánypárt szerint a magáncégek szabadon működnek Magyarországon, ezért nem is kommentálnak üzleti ügyeket, írja a Fidesz a Néppárt-tagpártjainak címzett levelében. Az ellenzék viszont kifogyott az érvekből és álhírkampányt folytat szerintük.

Kardos Gábor
Miért nem siratom az Indexet?

Akármi lesz is a sorsa az Index-típusú belvárosi médiának, az harmadrendű kérdés marad az ország sorsa szempontjából, amivel kapcsolatban a vidéki nyilvánosság és a vidéki sajtó minősége sokkal fontosabb kérdés.

Varsányi Bence
Ha a NER bukik, és bezárják a propagandalapokat, nem tanultunk semmit az elmúlt harminc évből

A NER terjeszkedését a médiában a politikai logikán kívül a bosszúvágy is magyarázza: bosszú a kilencvenes évekért, amikor hasonlót tett velük a balliberális kormány. Ez nagy tanulsággal szolgálhat most azoknak, akik egy esetleges kormányváltáskor felszámolnák a NER-médiát.

12 13 14 15 16