A baloldali, liberális, zöld áttörés? Hogy mégsem nyert akkorát a szélsőjobb? Hogy bezuhant az LMP és a Jobbik? Hogy az MSZP újra ott van, ahol 1990-ben volt? Ez a hét kérdése, szavazz!
Az előzetes várakozásoknak megfelelően a Fidesz nagy fölénnyel nyerte az EP-választást, több mint 52 százalékot ért el. Az ellenzék közül csúfosat bukott az MSZP-P, a Jobbik és az LMP is.
Egyelőre úgy fest, az MSZP-nek csak egy mandátuma lesz. Azt viszont nem automatikusan kapja meg Ujhelyi István.
A Magyar Nemzet számai szerint a Fidesz győzelme mellett a DK és Momentum nagyot ment itthon, az LMP kiesett. Ausztriában a Strache-videó hatására bezuhant a Szabadságpárt, erősödött Kurz kancellár; Szlovákiában kiestek a magyar pártok; Németországban taroltak a Zöldek és bukott az AfD. Az Egyesült Királyságban nagyot nyert Farage, buktak a konzervatívok, Franciaországban Le Pen verheti Macront. Percről percre!
Míg a Fidesz hirdetett kimagaslóan a legtöbb pénzért Facebookon a központi oldalán a pártok közül, addig a KDNP éppen hogy a legkevesebbért. Melyik ellenzéki párt ölt még bele súlyos milliókat a közösségi oldalba, és melyiknek fut jelenleg is 95 hirdetése? Az Azonnali gyűjtéséből kiderül!
Eljött az igazság pillanata az Azonnalin: mondd meg nekünk, kire szavazol május 26-án!