Mi különbözteti meg ma a baloldali pártokat egymástól, és egyáltalán melyikük az igazi baloldali? Elfogadhat-e egy baloldali egy Gyurcsány Ferenchez hasonló milliárdost vezetőnek? Az EU-csatlakozás volt nagyobb vívmány, vagy az, hogy sikerült kiharcolni a nyolcórás munkanapot? Politikusokat és résztvevőket kérdeztünk a baloldali pártok majálisain a Városligetben. Videó!
Az óbaloldal hülyének nézi az LMP-t és a Jobbikot az önkormányzati választás előtti alkudozásban, mondja Moldován László, az LMP budapesti elnöke, aki a Jobbiknak és Puzsérnak elhiszi, amit mond, a régi baloldalnak nem. Azt azért mégis elhiszi a korábban hivatali visszaélésért elítélt MSZP-s Hunvald Györgynek, hogy őt, Moldovánt támogatná polgármesternek a hetedik kerületben. Karácsony Gergely viszont szerinte az MSZP-s Tóth Csaba zsebében van Zuglóban. Nagyinterjú a budapesti egyezkedésről.
Az LMP, a Jobbik és a Sétáló Budapest delegáltjai megjelentek a keddre megbeszélt egyeztetésen, de a Karácsony-koalícióból senki. Puzsérék szerint azért, mert el akarják szabotálni az előválasztást.
Schmuck Andor most is előrébb jár mindenkinél, ő már két éve is támogatott pénzzel egy patkányt, erre buzdít másokat is.
Önmegtartozás, Hoffmann Rózsa és buzizás az orvosi egyetemen – ezekről a témákról és személyekről is szó volt a magyarországi LMBTQI emberek helyzetével kapcsolatos, az európai parlamenti választások apropóján rendezett kerekasztal-beszélgetésen. A kérdés csak három pártot hagyott hidegen: a Fideszt, a KDNP-t és a Jobbikot.
A Momentum elnökségi tagja, Hajnal Miklós azt mondta az Azonnalinak: jót tenne az ellenzék hitelességének, ha az MSZP-s Bangóné felelősséget vállalna a patkányozós kijelentése miatt, a szocialistákkal szövetséges Párbeszéd képviselője, Tordai Bence szerint viszont elég a bocsánatkérés, és Budapest elpatkányosítása tényleg patkányság.
Bangóné Borbély Ildikó az Azonnalinak reagált a patkánybotrányra: az MSZP-s politikus szerint nem volt szerencsétlen a megjegyzése, nem a Fidesz-szavazókat patkányozta le, „de ha valaki magára veszi, azzal sem tudok mit csinálni”.
A mindig is billegő városban, Szombathelyen a Fidesznek egy civil jelölt támogatásával volt többsége, az ő bizalmát azonban eljátszották az év elején. Azóta a Fidesz lejáratókampányt tol, az ellenzék pedig a civil, de jobboldali alpolgármesterrel együtt munkálkodik a város irányításán. Mi történt pontosan Szombathelyen, és mi fog történni a városban az őszi választáson? Az Azonnali helyben járt utána!