Még hónapokra vagyunk az önkormányzati választástól, de jobban dübörög az a kampány, mint a májusi európai parlamenti választásoké: miközben vidéken sorra jelentik be az ellenzéki pártok széles öszefogását, Budapesten a hétvégén tulajdonképpen minden felborult. Lesz-e ebből ellenzéki győzelem? Egyáltalán: mi történt a hétvégén? Kisokos.
Március 15. óta állami kitüntetéssel is rendelkezik az Animal Cannibals zenekar. Már ez is kiverte a biztosítékot pár embernél, de a szelfijük a fideszes L. Simon Lászlóval csak rátett egy lapáttal. Erről, és úgy általában a politikus és apolitikus rapzenéről beszélgettünk Qkával és Ricsipível: mit kerestek az MSZP-elnök házában, és mit bizniszeltek Budaházy Györggyel?
Az egyetlen közös lista, írták a plakátjukra. Elfelejtették, hogy létezik egy bizonyos Fidesz-KDNP nevű pártszövetség is.
A zuglói Momentum elnökségéről lemondó Szücs Attila szerint távozása és a Momentum baloldali összefogással kapcsolatos bejelentése között ő nem keresne időbeli kapcsolatot.
Vagy teljes összefogás vagy semmilyen – ezt kéri számon a Momentum elnökségén a párt küldöttgyűlésének több tagja az Azonnali birtokába jutott belső levélben. Ám hiába kérték az elnökséget, ne jelentse be szombaton: a baloldallal közösen indulnak Budapesten, ezt figyelmen kívül hagyták, ami pedig „a bizalom végleges megroppanását” eredményezheti a vezetőségben.
A kormány elítéli a dolgot, de intézkedést nem jelentett be, a Jobbik felfüggesztené a kétoldalú kapcsolatokat, az LMP az Európa Tanácshoz fordult, az MSZP a szocdem szlovák kormánypárttól vár magyarázatot, a Jobbik és a Momentum fiataljai a szlovák nagykövetség elé mennek tüntetni. Megkérdeztük a magyar pártokat, mit lépnek arra, hogy Szlovákiában büntetni fogják a magyar himnusz eléneklését.
Vajon kit támogatnak majd Zuglóban azok a pártok, akik kimaradtak a parkolási botrányból? A Civilzugló Egyesületet vezető Várnai László bejelentkezett az LMP és a Momentum támogatásáért, ám még egyik párt sem döntötte el, kit szeretne polgármester-jelöltnek. Azt viszont a zuglói LMP már elhatározta: nem hajlandó sem a Jobbikkal, sem Puzsér Róbert egyesületével együttműködni.
Az önkormányzati kerületeket leosztják az ellenzéki pártok, de a Jobbik és az LMP továbbra sem áll be Péterffy Attila mögé.