Bojko Boriszov miniszterelnök ugyan változtatott néhány miniszter személyén, de a tüntetők Boriszov, az egész kabinet és a legfőbb ügyész lemondását követelik.
Közel ötezren vonultak az Index budapesti szerkesztőségétől a Karmelita kolostorig. Fotók, beszédek, részletek!
Olvasónk küldött képet, amin látható, hogy rohamrendőrök várakoznak a Parlamentnél délután öt órakor.
Az egész Szerbiában tartó tüntetéseken újra megjelentek az ország életében mindig fontos szerepet játszó huligánok, mi több, csütörtökön már ők verekedtek a rendőrök helyett. Vučić szerb elnök egy időben harcolt ellenük, mostanra használja őket, cserébe elnézi nekik az állam a drogkereskedelmet.
A belgrádi parlament előtt negyedik nap gyűlt össze a tömeg, egyetlen ellenzéki párt se kívánja átvenni a tüntetések szervezését. A tömeg a szerbiai járványhelyzettel, a rossz egészségüggyel és az autoriter rendszerrel elégedetlen.
Aleksandar Vučić szerb elnök pedig úgy reagált a tüntetésekre: ha az ellenzék változást akar, akkor vagy nyerjék meg a választásokat vagy öljék meg őt.
A koronavírusra vagy Vučić elnökre haragszanak a szerb tüntetők? Hogyhogy a dél-szerbiai Nišben visszavonultak a rendőrök? És akiket bevisznek, mi alapján viszik be? Hogyan fog kihatni a tüntetéshullám a szerb politikára? Rastislav Dinić niši politikai elemző mesél a tapasztalatairól és a várakozásairól az Azonnalinak.
Ahogy könnygázzal lövik közelről. Ahogy szétvernek padon ülőket. Ahogy huszan is belerúgnak a földön fekvőbe. A szerb sajtó kormányfüggetlen része esténként a tüntetéseket közvetíti, nappal pedig azzal van elfoglalva, hogy újabb és újabb videókat hoz nyilvánosságra különböző, a tüntetőket ért rendőri túlkapásokról. A legdurvábbakat mutatjuk.
Miközben a szerb elnök külföldi titkosszolgálatok és huligánok erőszakos cselekedeteiről értekezik a legújabb tüntetéshullám láttán, a szerb hadsereg egyik elitalakulata megtagadta a tüntetések feloszlatására vonatkozó parancsot. Volt szerbiai nagyváros, ahol maguk a rendőrök is visszavonultak az örsre.
Volt olyan tüntető, akit legalább húsz rendőr ütött és rugdosott meg, miközben már rég a földön feküdt. Második estéje tüntetnek Belgrádba és országszerte Aleksandar Vučić és rendszere ellen.