A Belgrádban kedd este kezdődött parlament előtti kormányellenes tüntetések hajnalig nyúltak, a rendőrség késő este brutálisan kezdte el a köveket dobáló tömeget feloszlatni. Mindkét oldalon tucatnyi sérült van. De mi vezetett ide?
Az SZFE hallgatói táncoltak és énekeltek, mialatt az Országgyűlés megszavazta egyetemük alapítványi kézbe vonását, a tüntetésen megjelent Karácsony Gergely is.
A republikánus Guy Phillips többször is megismételte Floyd utolsó szavait, hogy nem kap levegőt, viszont a rendőri brutalitás helyett a maszkok kötelező viselését kritizálta ezzel. Ezen nemcsak a demokraták, hanem a republikánusok jó része is kiakadt.
Igazolva látja magát a választást bojkottáló szerbiai ellenzék, miután Vučić elnök pártja 62 százalékot kapott, ellenzéki párt pedig csak egy jutott be a parlamentbe. De mit fognak csinálni ezután? Andrej Mitić, a jobboldali Dveri külügyi felelőse mondja el az Azonnalinak.
Rég nem látott méretű és mértékű a kormányellenes tüntetéshullám Belaruszban, mely csütörtökön újra fellángolt, mikor az ellenzéki elnökjelölt Viktar Babarikát letartóztatták a hatóságok: a zuhogó esőben hajnalig tüntettek az ellenzékiek, óriási élőláncot vonva az egyre népszerűbbé váló jelölt támogatására.
Az amerikai tüntetések kirobbanása óta újra virágkorát éli a négybetűs ACAB betűszó, pedig az sem teljesen egyértelmű, hogy szabad-e azt állítani, hogy minden rendőr rohadék. Ahogy azt sem, hogy miért büntetnek érte.
Mennének-e tüntetni a politikusok a veszélyhelyzet végével? Miért tüntetnének először? Kéne-e az amerikai antirasszista tüntetésekhez hasonló Magyarországon? Kormánypárti és ellenzéki képviselők válaszolnak!
A Black Lives Matter-tüntetéseken lerasszistázott miniszterelnök eltűnése a keresések közül komoly indulatokat korbácsolt, a cég állítja: véletlen hibáról van szó.