A jelek szerint a NATO célja az, hogy az ukránokat olyan fegyverekkel is ellássák, melyek nemcsak Ukrajna területi integritásának visszaállításához járulnak hozzá, de a NATO közvetlen, külső határán csökkenti is az orosz jelenlétet – növelve ezzel a Fekete-tenger medencéjének biztonságát a Szövetség számára. A most befejeződött hadgyakorlat már ennek jegyében (is) zajlott.
Harcnak nyoma sincs a felvételeken, ami arra utalhat, a frontvonal valahol jóval távolabb húzódik.
Orbán továbbra sincs meggyőződve, hogy ezt el kellene fogadni így.
Egy kiábrándult katona kézigránáttal fenyegette meg a tábornokot, aki aztán inkább elmenekült.
Nincs lőszer, nagy a bürokrácia, és júliusra állítólag tudnának már szállítani, de Kijev szerint az nagyon messze van.
Macron és Scholz kérte az Odessza körüli blokád feloldását, Putyin szerint a nyugat a hibás a válságért.
Volt egy szerződés arra nézve, hogy a NATO Közép- és Kelet-Európába nem telepít jelentős haderőt, de a szövetség már nem tekinti érvényesnek.
Gazdasági nehézségek és lehetőségek is adódnak az új világpolitikai helyzetben Latin-Amerika országainak, ahol nem egy állam van jóban Moszkvával. Bár a háborúba aktívan nem avatkoznak bele, a viszonyokat az általános gazdasági hatások átrajzolhatják a régióban.
Ukrajna már eddig is hajtott végre támadásokat az orosz-ukrán határ közelében fekvő orosz városok és célpontok ellen, de ha megkapják a kért két amerikai rakétarendszert, már Oroszország belső területei sem lesznek biztonságban.
Megszületett a kompromisszum az Európai Unió hatodik szankciós csomagjáról Oroszországgal szemben a jövő heti uniós csúcsra – írta péntek este a Politico.