Csehország és Szlovákia nem csak nehézfegyvereket ad Ukrajnának, de az ukrán hadsereg háborúban megsérült járműveinek javítását is vállalja.
Az ukrán frontra tartó T-62M típusú tankokat videóztak le, ez messze az egyik legkorszerűtlenebb fegyver, amit az oroszok a háborúban eddig bevetettek, a jelek szerint az emberveszteség már egyáltalán nem számít, csak az elfoglalható területek nagysága.
Az orosz agresszióra adott válasz bebizonyította, hogy a részben önkéntesekre alapuló ukrán területvédelmi erők is hatékonyak tudnak lenni a védekezésben, ez mintát jelenthet Lengyelország számára, amely szintén jelentős fejlesztéseket tett a téren, de akár a magyar hadseregnek is.
Andrzej Dudának kezd fogyni a türelme amiatt, hogy a német kormány nem akarja azonnal szállítani nekik a legmodernebb harckocsikat.
Egy egyelőre litván-brit kezdeményezés, amihez hamarosan Egyiptom is csatlakozhat, akár erővel is kikényszerítené, hogy az Odesszai kikötőből megindulhassanak a gabonával megrakott ukrán teherhajók.
Testükön náci jelképeket viselő, elfogott orosz katonákról mutattak be képeket az ukrán hatóságok. Igaz, korábban az oroszok is tettek ilyet az Azovsztal védőivel, dúl a propagandaháború (is).
Simán lejött az MTI-ben, hogy Vlagyimir Putyin az ukrán háborút arra is felhasználja, hogy súlyos zavarokat okozzon a gabonapiacokon és ezzel emigránsválságot szabadítson Európára. Az ukrán kormány egyik tanácsadóját is idézhették volna akár.
Gondolták volna, hogy a brit kormányfőt mélységesen elszomorította, amit látott a kijevi látogatása során? De azért „legyetek büszkék magatokra” – írta Johnson az ukrán gyerekeknek.