Az első napokhoz képest elég sokat változott az élet a BOK-csarnokban. Van, aminek lehet örülni, és van, aminek kevésbé. Az egyik Azonnalinak nyilatkozó civil a nyitáskor azt mondta, szerinte nem szabad azonnal leírni a tranzitot, érdemes megnézni, mi lesz később, mert ő személy szerint nagyobb katasztrófára számított az átállásnál, és mert mindenki, rendőr, katona, szervező nagyon kedves, nyitott és segítőkész. A tranzit több mint egy hete üzemel, úgyhogy utána érdeklődtünk, hogy mennek a dolgok.
Katonákat kezelnek Belaruszban sugárfertőzéssel, de az oroszok túszokat is ejtettek.
A magyar nagykövetségeket és konzulátusokat utasították a Külügyminisztériumból, hogy végezzenek háborús piackutatást a MEGA-LOGISTIC Zrt.-nek. A cég már eddig is több üzletet bonyolított a tárcával.
Intenzív a diplomáciai kapcsolat a románok és az ukránok között, kedden Johannis elnök is beszélt a szomszéd országbeli kollégájával.
Amint vége a háborúnak, vizsgálatokat indítanak.
Megkezdődött Isztambulban az orosz-ukrán tűzszüneti tárgyalás legújabb köre.
Mint a szervezők írják, „nem hagyhatjuk, hogy Orbán szégyenletes álláspontjával azonosítsák Magyarországot, a magyar népet”.
Mivel egy nemzetközi hekkerhálózatról van szó, könnyen elképzelhető, hogy kibertámadás is éri az érintett cégeket a közeljövőben.
300 pár cipőt helyeztek ki a Cipők a Duna-parton nevű holokauszt-emlékműnél, hogy így emlékezzenek a Mariupolban elhunyt 300 civilre.