Semmit nem lehet tudni arról, hogy pontosan hány orosz katona halt meg eddig az Ukrajna ellen indított háborúban. Most a Guardian közölt egy friss kalkulációt.
Ennek ellenére senki nem állítja, hogy felesleges lett volna megnyitni a BOK-csarnokban a menekültek tranzitját, csak azt, jöhetett volna korábban is, kerülhetett volna máshova is. Az Azonnali is szétnézett a helyszínen, és megpróbálta megfejteni, ez csak egy újabb díszlet Orbán pózolásához, vagy értelme is van.
Magyarország békepártisága csak még nagyobb teret ad az orosz agressziónak az ukrán külügyi szóvivő szerint.
Több helyen korlátozásokat vezettek be, ám a boltok polcai sokszor ennek ellenére is üresek.
Az ukrán fegyversek nem hajlandóak letenni a fegyvert, így folytatódhat a kikötőváros eddig is kegyetlen ostroma.
Bejelentették, hogy nem hosszabbítják meg a szerződést a Gazprommal, helyette inkább az azeri gázra hajtanak rá.
Igor Kalabukov úgy fenyegette meg Boszniát, hogy sikerült vele Magyarországot, Horvátországot és Lengyelországot is.
Nemcsak európai politikusoknak volt meredek a hasonlat, hanem a saját pártjából is nekimentek.
Honnan olyan ismerős ez a fajta retorika? Hát, például Sztálintól, aki parazitaállamnak nevezte a lengyelt.
A horvát miniszterelnök azt mondta, az Adrián állomásozó francia anyahajó, a Charles de Gaulle segítségével védik francia vadászgépek az ország légterét. A Fidesz nem engedte megtartani a parlament honvédelmi bizottságának ülését.