A háború végén egy legyengült Oroszországot szeretnének látni.
A belarusz történelemkönyvekben külön fejezete van a náci inváziót akadályozó „vasúti háborúnak”, az oroszok most megtapasztalhatták a „második vasúti háborút”, aminek nagyon fontos szerepe lehetett az agresszió első hullámának gyors kifulladásában.
Az oroszbarát, szélsőjobboldali Szabadság és Közvetlen Demokrácia jilemnicei képviselője szerint csak a barátnőjét hívják Zuzanának, ezért díszítette z-vel a szendvicseket. Közösségi médiás tevékenysége alapján ez nehezen hihető.
A Gvozgyika tarackot 2004-ben kivonták a használatból a magyar hadseregben és ócskavasnak darabolták fel, Csehország most többek között a saját raktáron tartott darabjait küldi Ukrajnába.
Dmitrij Medvegyevnek a jelek szerint van ideje emotikonokkal bőven megtűzdelt gúnyolódásokra a háborúban. Üzenete a magyar kormánynak is szól.
Ha igazak a hírek, akkor az oroszok nem állnak meg Ukrajna megtámadásánál.
Csak a kilőtt Moszkva hadihajón legkevesebb 116 tengerész vesztette életét és további legkevesebb százaz eltűntként tartanak nyilván – írták. Majd eltűnt a bejegyzés.
Vajon mit szólnak majd ehhez a kínaiak?
Az Azonnalinak sikerült beszélnie egy ukránnal, akinek sok barátja maradt Mariupolban. Ők meséltek egy kicsit a körülményekről, mivel az utolsó újságírók is több mint egy hónapja elmenekültek, mikor az oroszok vadászni kezdtek rájuk.
Minden jel szerint célzottan a helyi lett-orosz kettős állampolgárokat fenyegetik.