Nem éltek az oroszok ajánlatával, akik azt ígérték, ha leteszik a fegyvert, megkímélik az életüket.
Gyenesdiáson többek között arról beszélt a pap a húsvéti misén, hogy az ukrán elnök egy humorista, aki csak nevet a háborún.
Az ígérik, a genfi egyezménynek megfelelően fognak bánni velük.
Hogy került az újságíró a hírek középpontjába a tények helyett a haditudósításokban, és mi a baj ezzel a tendenciával – erről beszélgetett a Mathias Corvinus Collegium szervezésében két tapasztalt brit haditudósító.
Ezen felül hivatalos levelet is küldtek a cseh külügyminiszternek, hogy az engedélyük nélkül nem adhatnak senkinek szovjet fegyvereket.
Egyre keményebb hangot üt meg Oroszország ebben a kérdésben, korábban csak a két északi állam biztonságáért aggódtak.
A magyar sportvilág már összefogott az ukránok megsegítéséért: jótékonysági meccset játszott a magyar hokiválogatott Ukrajnával. A vendég sportolója az Azonnalinak mesélt arról, milyen úgy edzeni, hogy közben a szerettei Harkivban vannak.
Az orosz külügy szóvivője, Marija Zaharova szerint valójában csak veszítene a két skandináv ország, ha NATO-taggá válnának, de azzal vádolta meg a két országot, hogy amúgy is külső erők befolyásolják már most is.
Ljubov Nepop szerint az 51. napja tartó háború megmutatta Oroszország és az orosz világ valódi arcát, ami egy gyilkos, erőszakos arc. Arra kéri a hatóságokat, ne engedélyezzék az április 30-i oroszpárti tüntetést.
Egyelőre nincs információ, pontosan mennyien veszthették életüket.