Így most már összesen 19 vezető jobbikos politikus legitimálta a döntést.
Mint azt az előválasztáson leszereplő miniszterelnök-jelölt írja: már múlt hét pénteken kezdeményezte ezt a szavazást az előválasztási eredménye ismeretében, és most a párt tagságát képviselő küldötteknek kell eldönteniük, hogy az ő vezetésével akarnak-e bekerülni a parlamentbe.
Vasárnap délután a Karácsony Gergellyel további egyeztetésre készülő Márki-Zay Péter demonstrálta, sokan még mindig őt szeretnék közös miniszterelnök-jelöltnek, és ő az elfeledett jobbközép szavazók jelöltje, akiknek támogatásáért Karácsonynak akkor is meg kell még dolgoznia, ha esetleg – mint lebegtette is beszédében – ő visszalépne a javára. Fotóriportunk Márki-Zay kampányeseményéről!
A miniszterelnök-jelölti tárgyalások közte és Karácsony Gergely között jól haladnak Márki-Zay Péter szerint. De mi történne, ha mégis Dobrev Klára kerülne ki győztesen a második fordulóból? Villáminterjúnk következik.
A DK miniszterelnök-jelöltje szerint az ellenzék leendő miniszterelnöke nem dönthet egyszemélyben arról, hogy ki milyen pozíciót kapjon az új kormányban.
12 körzetben is meghaladja az érvénytelen szavazatok száma az első és a második helyezett közötti különbséget. És mivel bizony az előválasztás lebonyolítóinak hibáiból is keletkeztek érvénytelen szavazatok, az itt induló jelöltek joggal reklamálhatnának a választási eredmény megsemmisítését és megismételt szavazást követelve. Megtehetné ezt a DK-ba beülni akaró egykori MSZP-elnök, Molnár Gyula, az LMP volt társelnöke, Keresztes László Lóránt, vagy a párt jelenlegi titkára, Ungár Péter is.