Márki-Zay szerint több órás tárgyaláson abban állapodtak meg Karácsonnyal, hogy egyikük mindenképpen visszalép és a másikuk helyetteseként indul az előválasztás második fordulóján. Ezt elmondása szerint kutatások alapján fogják eldönteni.
Márki-Zay könnyebben ki tud lépni a politikából, Karácsonynak ez egy nagyobb presztízskérdés. A Jobbik viszont annyira túltolta a néppártosodást, hogy teljesen felhígult, ha fel akar állni, ideológiai téren kell erősíteniük. A Momentumot kezdik elválasztani a pártelnöktől, a pártok erőviszonyait pedig, ha át nem is rendezi, bebetonozza a mostani eredmény. Nagy Zsolttal, a Republikon Intézet projektkoordinátorával elemeztük az ellenzéki előválasztás első fordulóját. Interjú.
Karácsony Gergely és Márki-Zay Péter online faragták le Dobrev Klára előnyét, így 34,7 százalékot szerzett a DK jelöltje. Ők hárman mennek tovább a második fordulóba.
A Jobbik elnöke és miniszterelnök-jelöltje Facebookon mondott köszönetet azoknak, akik segítettek az előválasztás megszervezésében és lebonyolításában, egyben kvázi kijelentette: számára véget ért a verseny.
Hiába lépett vissza, a szavazólapon szerepelt Tóth Csaba, aki látványosan kevés szavazatot kapott Hadházyhoz képest. Pontosabban Hadházy kapott látványosan sok szavazatot.
Az már látszik, hogy lesz második forduló a miniszterelnök-jelöltek között: Dobrev Klára nagyon vezet, őt Karácsony Gergely követi, és Márki-Zay Péter is magabiztosan befut a harmadik helyre.
A momentumos Bodrozsán Alexandra úgy nyerhetett Kecskeméten, hogy a szocialista kihívó Király József előválasztási szövetségese, a párbeszédes Orbán Gyula segíthetett neki kompromittáló hangfelvételeket készíteni. Orbán Gyula sokat sejtető nyilatkozatot is adott ezzel kapcsolatban az Azonnalinak, majd hirtelen rájött, hogy mégsem akar semmit sem kommunikálni az ügyben.
A Momentum miniszterelnök-jelöltje ezt az ATV-nek és a Telexnek is megerősítette. Utóbbinak azt is elmondta, a miniszterelnök-jelölti második fordulóban a Momentum lehet a királycsináló.