A józsefvárosi előválasztás erős kampányt ígér: négy jelölt is elindul az ellenzéki koordináció hiányában 2018-ban a Fidesz által nyert körzetért.
Egy olyan kiélezett választási helyzetben, mint aminek láthatólag 2022-ben elébe nézünk, felértékelődnek a bizonytalan szavazatok. Az ellenzék a korrupcióval, a Fidesz a gyurcsányozással lehet képes aktivitzálni őket is – külön stratégiát kidolgozni rájuk azonban aligha éri meg bárkinek, és valószínűleg szükség sem lesz rá. Hogy miért nem, az a bizonytalan szavazók speciális jellemzőiben és a mai politikai kampányok működési logikájában keresendő.
Egy momentumos és egy DK-s induló biztosan az ellenfele lesz az előválasztáson.
A 2019-es önkormányzati választáson Pikó András mögé álltak be, és most sem állítanak saját jelöltet a VIII. kerületben.
Jakab Péterék ott indítanak csak jelöltet az előválasztáson, ahol szerintük győzni tudnak.
Elsőre érthetetlen petíciót indított a Momentum az online előválasztás mellett, a pártok korábbi kommunikációja alapján úgy tűnt, ez nem vitás kérdés. Most azonban úgy néz ki, mégis az – bár a pártok a kérdésben sok konkrétumot nem mondanak, az Azonnali forrásai szerint a DK lehet a legnagyobb ellenlábas.