Az elmúlt egy hónapban adták be az eddigi összes covid elleni oltás 58 százalékát. Ez egyáltalán nem egységesen oszlik el a világon, szomszédaink között is van olyan, aki kevesli a mennyiséget, sőt, van olyan, aki még az EU-s átlagot sem éri el. Horvátország is a Szputnyik-vakcinán gondolkodik, Ukrajna oltásellenességbe menekül: mutatjuk, hogyan áll az oltásokkal Közép-Európa!
Sebastian Kurz osztrák kancellár sajtóinformációk szerint az FPÖ elnökével azt tervezte, hogy a szélsőjobboldali pártra cseréli le a Zöldeket a kormányban. Az FPÖ frakció akadályozta ezt meg – ami azt is mutatja: élesedik az FPÖ elnöke és a párt frakcióvezetője közötti konfliktus. A párszakadást is felvetette a párt egyik politikusa.
A várakozásokkal ellentétben nagyon harmonikusan működik a tavaly októberben felállt szocdem-liberális kormány Bécs városa élén. A választók is elégedettek, mindkét párt növelni tudta a népszerűségét. A bécsi modellből szociálliberális alternatíva is születhet egész Ausztria számára – bár a Zöldek nélkül nem lenne esélyük többséghez jutni.
Kolozsváron nemcsak a lakhatás, hanem a kultúra is többe kerül, mint más erdélyi nagyvárosokban. A Székelyföldön viszont minden olcsóbb, Kézdivásárhely pedig a legolcsóbb, magyar lakossággal is rendelkező város.
A szlovákiai magyarokban a kollektív emlékezet legrosszabb fejezeteit idézi fel, amikor egy szlovák politikus biztonsági kockázatnak tartja őket. A szlovákiai magyar politika továbbra sem tud jó választ adni az ilyen helyzetekre, mert eleve nem jó irányból próbálkozik. Megpróbáljuk megfejteni a konfliktusok okait.
Fél évvel a parlamenti választások előtt hátráltak ki a kommunisták a kisebbségi cseh kormány mögül. Ezzel a szélsőjobbtól a szélsőbalig tartó ellenzék (más okokból ugyan, de) egyetért abban, hogy Andrej Babišnak mennie kell, de többen azon ötletelnek, hogy hogyan lehetne megkerülni a folyamatban az ország retrográd-moszkovita elnökét.
Egy nap alatt lett a lemondott osztrák egészségügyi miniszternek utóda. Egy bécsi orvos veszi át a tárcát, akiről már eddig is tudni lehetett: a kemény lockdownpolitika híve.
A volt szlovák miniszterelnök, Mikuláš Dzurinda szerint Oroszország a Szputnyik-oltásokkal valójában hatalmi harcot vív, Matovič pedig Orbánnal együtt bomlasztja az unió egységét.
Kedd reggel bejelentette Rudolf Anschober, zöld osztrák egészségügyi miniszter, hogy lemond. A politikus azt mondta: túldolgozta magát. Már korábban is kellett kiégés miatt betegszabadságra mennie.