Márciusban lett koronavírusos a lockdownkritikus Osztrák Szabadságpárt egyik elnökhelyettese. A politikus két hétig volt kórházban. Húsvét előtt mehetett haza, és azt kérte mindenkitől, vegye komolyan a vírust.
A román sajtó szinte kivétel nélkül csak pozitív hangnemben számolt be a vasárnapi csíkszeredai szabadtéri ételszentelésről, hozzátéve, hogy ilyen a „civilizált” viselkedés.
Tizennyolc éve lőtték le Zoran Đinđić szerb miniszterelnököt. Ma illik a haladás hősének tartani. De miként lett a jugoszláv újbalos ifjúból Frankfurtban a liberális Jürgen Habermas, majd Belgrádba visszatérve a jobboldali Carl Schmitt híve? Miért kellett jobban tartani tőle, mint Miloševićtől? És mit hagyott hátra a halálával örökségül?
Eduard Hegernek miniszterelnökként állandó védelem jár, a szlovák belügyminisztérium egyelőre nem tudja, hogy oldja ezt meg egy hétköznapi panelházban. Matovič egy családi házban él, szociáldemokrata elődei luxuslakásokban.
Egy férfi és egy nő az államfőnek és a kormánynak küldött névtelen levélben követelte a kormány lemondását, terrorizmus vádjával tartóztatták le őket.
Miközben az osztrák pénzügyminiszter még mindig nem tudta magát tisztázni a vád alól, miszerint illegális adományokat fogadott el a Kurz-párt számára, újabb ügy hozza kellemetlen helyzetbe a kancellárt: az osztrák állami tulajdonrészeket felügyelő cég élére nem szakmai, hanem baráti alapon nevezett ki valakit. Az ügy azt is megmutatta, hogyan akart Kurz a katolikus egyházon bosszút állni két éve.
Szerbiában látszólag sikeresen halad az oltás, még a külföldieknek is marad ingyenes oltóanyag. Ennek oka azonban az, hogy az országban a Vučić-rezsim a járvány kezdetén annyira felpörgette az oltásellenességet, hogy csak kevés szerb állampolgár regisztrált oltásra, az országban viszont halmokban áll a nemsokára lejáró oltóanyag. Rastislav Dinić, niši politikai elemző mondja el az Azonnalinak, miért inkább a kudarc jele a külföldiek beoltása, mint bármiféle sikeré.
Összegészében még így is több vakcinát használtak fel Szerbiában, mint Magyarországon.
Eduard Heger kabinetje egyelőre munkaügyi miniszter nékül áll fel, amiből Igor Matovič exkormányfő és friss pénzügyminiszter közvetlenül a kinevezése előtt viccet csinált.
A múlt vasárnap bevezetett korlátozások miatt majdnem egy hete minden este tüntetnek Románia több városában. A kezdeti több ezres létszám szerdán már csak az ötszáz résztvevőt érte el. Viszont szerdán már maszkokat is felgyújtottak.