Dario Juričan horvát rendező tudatosan vette fel nemrég a Milan Bandić nevet, ugyanis így hívják a zágrábi polgármestert. Juričan ezen a néven akar egy korrupciópárti kampánnyal elindulni az elnökválasztáson – felhívva a figyelmet az eredeti Bandić korruptságára. Egy ideig úgy nézett ki: a bíróság nem engedi a névváltozást, de végül Juričan szabad utat kapott. Most már csak az aláírásokat kell összegyűjtenie, és ott lehet Milan Bandić neve a szavazólapokon.
Mutatjuk, milyen hálókocsikat helyez forgalomba 2022-től az osztrák állami vasút!
Nem sokáig bírta politika nélkül az Ibiza-botrányba belebukott Stache, mert most már azt kéri egykori pártjától: engedjék vissza a bécsi FPÖ élére. Ha ez mégsem történne meg, kész önállóan is elindulni az osztrák fővárosban.
Régi motoros vezetné az MKP, a Magyar Fórum és a Magyar Közösségi Összefogás közös listáját, de erre a másik két pártnak is rá kell bólintania.
Egy kerekesszékes utas állítja: többször nem voltak hajlandók lifttel leszállítani a gépről, hiába kérte, sőt, azt is letagadták, hogy lenne a reptérnek liftje.
Miközben Ausztria más részein már azt se nagyon tudni, hogy léteznek-e még egyáltalán, Stájerországban az osztrák Kommunista Párt (KPÖ) megint bent lesz a parlamentben a vasárnapi választás után. Mitől marxista ez a vidék, és hogyan cáfolják meg a grazi kommunisták mindazt, amit a politológusok gondolnak a szélsőbalról? Elmondjuk!
Újabb óriási tüntetésen követelték Prágában az összeférhetetlenséggel vádolt miniszterelnök lemondását.
„Támogasson téged a Momentum!” – hangozhatna a mondat azoktól, akiken megpróbáltak segíteni Fekete-Győrék az elmúlt napokban: Romániában nem az USR-elnök Dan Barna fog megmérkőzni Klaus Johannisszal az elnökválasztás második fordulójában, és a magyarok felé gesztusokat tevő Progresszív Szlovákiának sem jöhetett jól, hogy Donáth Anna lebüszkeszlovákozta a felvidéki magyarokat. Ezek után kinek nyújtson még segítséget a Momentum? Ez a hét kérdése az Azonnalin!
Az államszocializmusban az emberek többsége nem a „rational choice” polgári individuumának módjára viselkedett, amelynél a korlátlan önzés a racionalitás mértéke. Mára ellenben háttérbe szorult a közösségiség kölcsönössége, és az önző, hatalomra törő akarat, üzleti és yuppie önzés egyre jobban előjön. És közben a centrum és a burzsoázia jár jól a félperiféria és a munkatársadalom rovására.