Fekete-Győr szomorúan látja, hogy „az RMDSZ eladta a lelkét az Orbán-kormánynak”, de szerinte az RMDSZ-nek is érdekében áll „a Momentummal, mint leendő kormányzó párttal kapcsolatot kiépíteni”.
Az osztrák sajtó a Zöldekkel való ÖVP-s kormányzásra kondicionálja olvasóit, Sebastian Kurz pedig az időt húzza. De miért?
Egyre távolabb a teljes magyar összefogás Szlovákiában: a pártok már nem a tárgyalóasztal mellett vitatkoznak, hanem vitriolos hangú közleményekben üzengetnek egymásnak.
A HDZ-s államfő, Kolinda Grabar-Kitarović leszerbezte a helyi focicsapatot. A fiumei autonomisták pártja ezen akadt ki.
Ennél szigorúbban csak Kamerunban és Tunéziában korlátozzák a közvélemény-kutatókat. Szlovákiában februárban lesz parlamenti választás.
Megegyezett már a komplett eddigi ellenzékkel, az RMDSZ-szel és még a korábban a PSD-vel kormányzó liberálisokkal is. Igaz, az abszolút többség még így sincs meg az Orban-kormány mögött a bukaresti parlamentben.
Annyira elvagyunk a saját kis magyar világunkban, és annyira lefoglal a saját kis túlélési harcunk, hogy az kérdésként sem szokott felmerülni, hogy mit jelent nagyon jó román állampolgárnak lenni, és hogy Romániának is valamiről illene szólnia. Most arról szól, hogy nagy, és még nagyobb akar lenni. Így nehéz lesz bármiféle autonómia, mert az nem mennyiségi, hanem inkább minőségi cél.
Az ország egyik legnagyobb rangadóján magyar nyelvű felirattal jelezte a lengyel keménymag, hogy nem felejtette el a magyar ünnepet.
Sőt, a negyven év feletti csehek csaknem negyven százaléka szerint az előző rendszerben jobb volt élni.
Ezúttal „a megváltozott politikai helyzetre való tekintettel” a Magyar Közösség Pártja borította a terveket, szélesebb együttműködést követelnek.