Bizalmatlansági indítványt nyújtanak be Andrej Babiš korrupciós ügyei miatt. Többséget aligha kapnak, és Babiš támogatottságán sem látszanak meg a botrányok.
Amikor mi Budapesten olyan speciálisnak érezzük magunkat, nem árt elmenni egy magát ugyanúgy meg- és feltalálni igyekvő másik volt szocialista fővárosba.
Bocsánatkérést vár a szlovén miniszterelnök a kitweetelt szétszakított Nagy-Magyarország miatt, szerinte a fasizmus és a nácizmus születik újjá Szlovénia szomszédjában.
Ezt az egyesült lengyel ellenzék vezetője válaszolta egy újságírói kérdésre, miután a nagy várakozásokkal ellentétben a konzervatív-nacionalista PiS csúnyán elverte őket az EP-választáson. Miért nem működött az ellenzéki összefogás Lengyelországban, és mit csinált jól Orbán barátja, Jarosław Kaczyński? Mi jöhet ezután az őszi parlamenti választáson? Mi lesz azok után a lengyel kormányban, hogy egy csomó minisztert inkább EP-képviselőnek küldtek Brüsszelbe? Elmagyarázzuk!
Csak Prágában 120 ezer ember tüntetett a populista cseh miniszterelnök korrupciós ügyei ellen: az itthonról nézve csekélyke korrupciós összeg rögtön Babiš ellen fordította a cseh közvélemény egy jelentős részét.
A fiumei Kormányzói Palota mögötti kis teret a kikötőváros egykori önállóságáért harcoló, volt budapesti országgyűlési képviselőről, Riccardo Zanelláról nevezik el. A helyben ellenzéki horvát jobboldal magyar nacionalizmussal és olasz irredentizmussal vádolja Fiume baloldali városvezetését – tévesen.
Míg a 2014-es szlovákiai EP-választáson mindkét magyar párt bejutott az Európai Parlamentbe, idén egyik se: a Magyar Közösség Pártja 4,9 százalékot, a Bugár Béla vezette mindössze Híd 2,6 százalékot kapott. Az okokat Jarábik Balázs, a Carnegie Endowment for International Peace közép- és kelet-európai elemzője fejti meg az Azonnalinak!
Meglepetésre a progresszívek lettek a legerősebbek az EP-választáson Szlovákiában, míg a kormánypártok nagyon leszerepeltek. A Csáky Pál-féle MKP épp a bejutási küszöbön ingadozik az előzetes, nem hivatalos eredmények szerint
Az, hogy két német újság hozta ki az osztrák kormányválsághoz vezető ibiziai videót, még elismerendő újságírói teljesítmény. Azóta azonban úgy oktatják Bécset, mintha az egy német tartomány lenne, ez pedig az FPÖ-t segítheti.