Mi különbözteti meg ma a baloldali pártokat egymástól, és egyáltalán melyikük az igazi baloldali? Elfogadhat-e egy baloldali egy Gyurcsány Ferenchez hasonló milliárdost vezetőnek? Az EU-csatlakozás volt nagyobb vívmány, vagy az, hogy sikerült kiharcolni a nyolcórás munkanapot? Politikusokat és résztvevőket kérdeztünk a baloldali pártok majálisain a Városligetben. Videó!
Az LMP, a Jobbik és a Sétáló Budapest delegáltjai megjelentek a keddre megbeszélt egyeztetésen, de a Karácsony-koalícióból senki. Puzsérék szerint azért, mert el akarják szabotálni az előválasztást.
Aki látott már Salad Boxot, az az egészséges kajákra asszociál. A román tulajdonú, franchise-alapú cég magyarországi partnerei viszont egy egészen balkáni sztorit meséltek el nekünk, amiben minden csak addig megy jól, amíg pénzt kell fizetni a románoknak. Az érintett román céget lehet, hogy felszámolják, de annyi biztos, hogy százharmincmilliós kártérítést kell fizetnie a franchise-ban résztvevő két magyar kft-nek.
Milyen olvasmányélményből okulhatna Orbán Viktor? A Koránból? Takács Zsuzsa verseiből? És miből tanulhatna az ellenzék? Olvassanak Marxot, Webert, vagy olvassanak a magyar vidékről? A Könyvfesztivál látogatóit kértük meg, hogy ajánljanak könyveket a politikai elitnek.
Fiatalok mentek az utcára pénteken azért, mert 2020-tól a felsőoktatásba kerülés feltétele lesz a középfokú nyelvvizsga. Na de vajon miért gondolják a tüntetők, hogy olyan nehéz letenni egy ilyen vizsgát a középiskola alatt? Erről kérdezte az Azonnali a diákokat, míg a velük demonstráló Herczeg Zoltán divattervező azt is elárulta: nyelvoktatásban vagy divatban jobb-e Magyarország. Videó!
A britek mellett az olaszok és csehek nem biztos, hogy maradnának? És a magyarok?
A liberális vezető szerint elindult a román ALDE kizárása a pártcsaládból.
Sok-sok gyerek születik, mi meg döntsük el, milyen Európában nőjenek fel.
Az egyik román zsebtolvajokról tweetelt, a másik arról, hogy fél a fekete nőktől.
Szőcs Petra első nagyjátékfilmjét, a Dévát Nemes-Jeles László Napszálltájával együtt mutatták be a Velencei Biennálén. Az erdélyi gyerekotthonban játszódó film egy albínó kislány és egy Budapestről érkezett nevelő közötti viszonyról és egy árulástörténetről szól. A filmet a héten vetítik először Magyarországon. Szőcs Petra elmondja az Azonnalinak, milyen volt rohamtempóban kevés pénzből filmet csinálni, hogyan találtak véletlenül szereplőket, és miért pont Déva. Interjú.
Ennek a cikknek a tartalma kiskorúakra káros lehet, csak akkor olvass tovább, ha elmúltál 18 éves.
Nem linkgyűjtemény. Olvasmány. A Reggeli fekete hétfőn, szerdán és pénteken jön, még reggel hét előtt – tíz baristából kilenc ezt ajánlja a kávéhoz!
Feliratkozásoddal elfogadod az adatkezelési szabályzatot.