Semmi köze a magyar forradalomhoz, annál sokkal jobb: autópályákat követelnek.
Tényleg csak mélymagyar és szélsőjobboldali szempontból lehet támogatni a székelyek autonómiáját? És van-e a dolognak bármi realitása?
Traian Băsescu szerint egyformán baj, hogy a Fidesz áthágja a nemzetközi szerződéseket és támogatja a székely autonómiát. A Fidesz pótolhatatlan a Néppártban, de szerinte tarthatnak még önvizsgálatot Orbánék, és akkor lehet, nem lennének kirúgva. Az exállamfő lerománozta az RMDSZ-t, és még az Azonnalinak is beszólt a trianonozás miatt. Interjú!
Már arról is cikkeztek, hogy Gyöngyösi Mártont a román csendőröknek kellett kimenteni a székelyek haragja elől, de miután megkérdeztük Gyöngyösit, kiderült, hogy ez nem igaz. Csak kifütyülték, de ez sem esett neki jól. A jobbikos politikus ígéri: akkor is el fog menni minden évben a székely szabadság napjára, ha mostantól mindig kifütyülik, mert neki az autonómia ügye fontos. A Fidesz ott se volt a rendezvényen.
Leginkább nehezen, de Pass Andreának az Eltűnő ingerekben mégis összejött. Miért jó nekünk, ha azt nézzük, ahogyan egy színházi alkotó elmeséli, hogyan veszítette el tinédzserként az apját? Például azért, mert sokat megtanulunk az idő működéséről. Na és megtanulunk jobban gyászolni. Kritika.
A 16 éves Greta Thunberg nagyon sokat tett a klímaváltozás elleni mozgalmakért. Nálunk ki tett sokat, és miért?
Szövetséget szerettek volna az EP-választásokra, de a hivatalos iratokon nem stimmel a pártelnökök neve. Sőt, a román széljobberek egyenesen halott elnökkel akartak szövetséget létrehozni.
A Székely Nemzeti Tanács azt szerette volna, hogy az EU vegye figyelembe az etnikai régiókat, amikor pénzt oszt. A Bizottság visszadobta a polgári kezdeményezést, a székelyek most nyertek. De nem olyan nagyot.
Van benne korrupt ortodox pópa, politikus a legfelsőbb szinten, simlis, meg simlis, de megérthető polgármesterek, és egy példaértékű videós oknyomozás.
Terrorizmus, háború és a természeti katasztrófák miatt a globális lakosságnak csak fél százaléka hunyt el 2017-ben.
Ennek a cikknek a tartalma kiskorúakra káros lehet, csak akkor olvass tovább, ha elmúltál 18 éves.
Nem linkgyűjtemény. Olvasmány. A Reggeli fekete hétfőn, szerdán és pénteken jön, még reggel hét előtt – tíz baristából kilenc ezt ajánlja a kávéhoz!
Feliratkozásoddal elfogadod az adatkezelési szabályzatot.