Fidesz
Egyetlen jelölt van csak az Európai Néppárt élére
Egyetlen jelölt van csak az Európai Néppárt élére

Nincs kihívója Donald Tusknak, így borítékolhatóan az Európai Tanács távozó elnöke, a volt jobbközép lengyel miniszterelnök lesz a jobbközép európai pártcsalád következő elnöke.

Ecsenyi Áron
Nem mindegy, hogy Orbán vagy Gyurcsány, ha egyszer mindkettő kommunista?

A Nagy Testvér majd úgyis elosztja az értékeket, minek is bajlódjunk mi az értékek előállításának és piaci cseréjének kockázatával? Amíg ez a közvélekedés, csak államelvű politikusok közt választhatunk.

Ésik Sándor
Jó nagy disznóságra készül a kormány megint a bíróságokkal szemben

A lényeg, hogy az ügyet „baj esetén” még oda lehessen rugdalni a pártemberekkel feltöltött Alkotmánybíróság elé, ha már a közigazgatási különbíróságokat le kellett fújni az EU-s felzúdulás miatt.

Hogyan lett a demokratikus ellenzék a rendszerváltás másodhegedűse?
Hogyan lett a demokratikus ellenzék a rendszerváltás másodhegedűse?

1989 nyarán a kerekasztal-tárgyalásokon az MSZMP, valamint az SZDSZ és a Fidesz álláspontjai a privatizáció kérdésében szinte teljesen fedték egymást. Magyarországon a Kádár-korszak nem volt más, mint a magyar harmadik út, a demokratikus ellenzék pedig akár tudattanul is eme út kiteljesítésén fáradozott. Egy kicsit még mindig haragszom rájuk – miközben minden fontos dolgot tőlük tanultam.

„Nyugi, Tóni, nagylány vagyok!” Az éppen váló Rogán házaspár hét legemlékezetesebb pillanata
„Nyugi, Tóni, nagylány vagyok!” Az éppen váló Rogán házaspár hét legemlékezetesebb pillanata

Megpróbálunk méltó módon elbúcsúzni a NER második számú álompárjától, akik pénteken miniszterelnöki kabinetirodai közleményben jelentették be, hogy elválnak útjaik. Azonnali-lista!

Bakó Bea
Borkai ezt is elintézte: kommunisták lettek a fideszesek

Van egy zártkerti telked a faluvégen, amit később belterületté minősítettek? Ha eladod, spekuláns vagy, és 90 százalékos sarcot kell fizetned. Kösz, Borkai, kösz, Gulyás!

Tusknak kell majd döntenie arról, elég kereszténydemokrata-e a Fidesz
Tusknak kell majd döntenie arról, elég kereszténydemokrata-e a Fidesz

A három bölcs vizsgálata nagyon megcsúszott, Orbán egyelőre nem mutat hajlandóságot a kompromisszumra, a távozó Néppárt-elnök Daul pedig utódjára testálná az egész ügyet.

Milyen méltósága van még annak a parlamentnek, ahol elhallgattatják az ellenzékieket?
Milyen méltósága van még annak a parlamentnek, ahol elhallgattatják az ellenzékieket?

Úgy tűnik, a fideszeseknek nem csak az újságírói kérdésekből van elegük, hanem az ellenzéki performanszokból is. A szavazatuk úgyse oszt-szoroz az ellenzéki képviselőknek a kétharmaddal szemben, de azért biztos, ami biztos, ne szóljanak be, és ne is molinózzanak. Mégis milyen méltósága maradt az Országgyűlésnek ezek után, amit annyira védeni kell?

A liberális demokrácia híveinek előbb kellett volna gondolkozni
A liberális demokrácia híveinek előbb kellett volna gondolkozni

Roppantul fel tud idegesíteni, ha a „rendszerváltás” „kudarcát” azzal magyarázzák, hogy „azt hittük”, hamar el fogjuk érni az osztrák életszínvonalat, és ez nem történt meg. A fő baj az volt, hogy az alku résztvevői nem egyszerűen demokráciát akartak, hanem meg akarták határozni, hogy a váltás után milyen legyen a demokrácia. Így 2010 nem elkerülhetetlenül, de logikusan következett 1989-ből.

Minek és kiknek köszönhetjük a 2010-es illiberális fordulatot?
Minek és kiknek köszönhetjük a 2010-es illiberális fordulatot?

A mai helyzet az 1989 előttivel nem azonos, de azért nem is teljesen demokratikus. Ebben nem csak a Fidesznek van szerepe, de a rendszerváltás hibáinak is: a demokratikus hagyományok hiányoztak, az új alkotmányos rendszer kialakítása kizárólag az elit ügye volt. A nép így érdektelen maradt a liberális demokrácia elvei iránt, és autoriter populistákat segített hatalomra.

70 71 72 73 74