Az önkormányzati győzelmek és vereségek kulcsa a negatív és pozitív kampány arányainak megtalálása volt. A Fidesznek nem volt elég pozitív kampányként, hogy „folytatjuk”, miközben az ellenzék konstruktívnak látszott olyan üzenetekkel, hogy „beton helyett fákat”. Győrben viszont az ellenzék nem mutatott fel elég, meggyőző ígéretet, és még borkaizni se tudtak elég hangosan.
Megbánta-e, hogy volt MSZP-s politikusként inkább Tarlós Istvánt támogatta? Kapott volna-e lovagkeresztet akkor is, ha nem a Fidesszel tart? Miért vehető uszításként a Tiborcz-adó? Na és milyen volt élőben végighallgatni az őszödi beszédet? Interjú Pesterzsébet újraválasztott polgármesterével, Szabados Ákossal, akit hiába akart eredetileg ismét az ellenzék indítani, ő elsőként a Fidesz támogatását fogadta el.
A főpolgármester felülvizsgálná a Lokál BKK-val kötött szerződését, a Lokál viszont betiltás miatt írt rettegő cikket.
Gondolta-e volna, hogy zsidó származásúként valaha a Jobbik vezetésére pályázhat? Miért vesztette el a „cigánybűnözés” az etnikai jellegét? Fog-e a Jobbik nevet váltani? Vissza tudja-e adni a Jobbik lelkét, amit Vona Gábor szerint elvett a néppártosodás? Mit szól Hadházy Ákos lófaszozós táblájához, mikor ő maga is keményen beszólogat a fideszeseknek? Nagyinterjú Jakab Péterrel, aki pont szerda reggel jelentette be: mégsem indul pártelnöknek a Jobbikban.
Amúgy se vesznek részt a néppárti tanácskozásokon a felfüggesztés óta, azért meg nem mennek el, hogy meghallgassák az amúgy is nyilvános kongresszust. Deutsch Tamás az Azonnalinak azt is elmondta: a Fidesz néppárti tagságát végző három bölcs vizsgálata azért húzódik el, mert a Néppárt vezetése erre kérte őket. A KDNP egyébként ott lesz a kongresszuson.
Karácsony Gergely és Orbán Viktor október 23-i bulijára is elmentünk kérdezősködni: az ellenzékiek közül volt, aki fogadásokat bukott el az eredmények miatt, a Fidesznél viszont inkább a feszült csend a jellemző.