A Magyar Hang szerint Dézsi Csaba András lehet a Fidesz jelöltje a jövő év eleji győri választáson, de a képviselő ezt egyelőre nem tudta megerősíteni.
Csak azért szavazta meg a Fidesznek a csepeli LMP-s képviselő a bizottságok felállítását, hogy működőképes legyen az önkormányzat – reagált a párt szóvivője, Kanász-Nagy Máté.
Borkai Zsolt lemondásával új polgármestert kell majd választani a győrieknek. Milyen problémákat kéne a leendő polgármesternek megoldania, mit gondolnak a helyiek egy lehetséges előválasztásról, és egyáltalán sajnálják-e Borkai távozását? Erről kérdeztük Győrben az utca emberét.
Elintézték a szervezők, hogy sem a sajtó, sem pedig a győri választópolgárok ne tehessék fel kérdéseiket a szex- és korrupciós botrányba keveredett, pénteken lemondó Borkai Zsoltnak a képviselő-testület alakuló ülésén.
Borkai Zsolt újraválasztása óta arról beszélt, hogy öt évig lesz polgármester, erre hirtelen lemondott. Hogy történt mindez, és vajon mit árul el arról, hogy ki lesz a Fidesz jelöltje Győrben? És ki lehet az ellenzék jelöltje? Indulnak-e ismét a civilek? Sorra vettük a győri időközi polgármesterválasztás lehetséges jelöltjeit!
Nem kapott bizottsági helyet Ferencváros ellenzéki polgármestere, de nem búslakodik nagyon: azt mondja, hogy a kerületében éppen elég munkája van, amire koncentrálnia kell. Az mindenesetre meglepte, hogy a ferencvárosi közgyűlésből kiszoruló Pál Tibor munkájára előbb számítanak a fővárosi bizottságokban. A Momentum felajánlását mindenesetre kedvesnek tartja, de nem fog élni vele.
Mi lesz a kulturális térbe visszatérő Puzsér Róbert csapatával most, hogy megvolt a főpolgármester-választás? Milyen hibákat követtek el, és bánják-e, hogy állandóan Karácsony Gergellyel foglalkoztak? Na és elégedettek-e azzal, hogy Puzsér 4,46 százalékot kapott a választáson? Nagyinterjú Zaránd Péterrel, Puzsér Róbert kampányfőnökével.
„Olyan országban akarunk élni, ahol a törvény nem csak a kólát védi.” Ez volt a harminc évvel ezelőtti Fidesz-kongresszus mottója. Ma meg, ha valami nincs biztonságban a NER alatt, az a magántulajdon meg a törvényesen garantált versenyszabadság. Hogyan történhetett meg ez a totális visszarendeződés?