Karácsony Gergely és Márki-Zay Péter online faragták le Dobrev Klára előnyét, így 34,7 százalékot szerzett a DK jelöltje. Ők hárman mennek tovább a második fordulóba.
Az már látszik, hogy lesz második forduló a miniszterelnök-jelöltek között: Dobrev Klára nagyon vezet, őt Karácsony Gergely követi, és Márki-Zay Péter is magabiztosan befut a harmadik helyre.
Szerinte a most eddig látható adatai jobbak, mint amiket a közvélemény-kutatásokon tapasztalt, melyeket, mint fogalmazott, nem ők fizettek. Arról is beszélt: Karácsony és közte felmerült a visszalépés, ha azt a végeredmény aktuálissá teszi.
Az első választókerületi eredmények szerint simán vezeti a miniszterelnök-jelöltek versenyét a DK.
Szeptember 28-án ért véget az ellenzéki előválasztás, ahol a pártok és a szavazóik azt dönthették el, kik legyenek egyéniben a kihívói a Fidesz-KDNP jelöltjeinek és ki legyen a közös miniszterelnök-jelölt. A nap folyamán jönnek az eredmények, kövesd velünk élőben!
Jakab Péter szerint a Jobbik inkább a kormányváltásért küzd ahelyett, hogy a Farkas Péter Barnabásról előkerült képet elemezgesse. Közben a Márki-Zay Péter-féle MMM még vizsgálja, hogy megvonja-e a támogatását az előválasztáson az ózdi alpolgármestertől.
A nyár végén az Azonnali cikkei után ismét nyilvánosságot kapott eseten túl több kibertámadás is érte a hódmezővásárhelyi önkormányzatot az elmúlt években. Ebből az egyiket egy zsarolóvírus okozta – bemutatjuk a történetet, amikor majdnem megsemmisült a város adatvagyona.